Perustuslaki !!

Takaa sananvapauden.Kuka ja millä oikeudella poistaa kirjoituksia,mielivaltaisesti.
Olen lopettanut ,kertaalleen kirjoittelun,mutta uskoin,että sisältö voisi elpyä,tulla asiallisemmaksi,mutta tulos on nähty.Kun otsikkoa noudatetaan,niin se ,joka niitä poistaa ,saa kyllä selittää,miksi?
LOPETANKO TAAS !!!!!

23

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tästä saavat kärsiä,niin enemmistöt kuin vähemmistöt.

    • Tästä saavat kärsiä,niin enemmistöt kuin vähemmistöt.Onko perustuslailla merkitystä ?

    • Anonyymi

      Tämä toiminta (sensuuri) on juuri sitä mistä perussuomalaiset varoittelevat, eli heidän mielestä sananvapauteen ei pitäisi mennä puuttumaan!

      Nykyisen vihervasemmistolaisen hallituksen puolueethan ovat entisen venäjän ja itäsaksan alueelta joten ei ole ihme että kaikenlainen sensuuri, varsinkin kun ollaan asioista eri mieltä, niin kukoistaa!

      Mistähän oikeastaan mahtaa johtua että hallituksessa ei ole kuin yksi aidosti kotimainen puolue? Onkp meillä suomalaisilla niin huono itsetunto että emme edes kehtaa olla aidosti suomalaisia?

    • Nimimerkit rohkeasti esiin. Eivät kaikki vi olla "anonyymejä".
      Kirjoitusten poistoja ei kukaan selitä.Jokuhan siitä vastaa,eikö.

      • Kirjoitukset ovat kuin samasta kynästä,kun persoonallista nimimerkkiä ei ole.Sinänsä ihan sama kuka lopulta tekstin suoltaa.


    • donluis

      Nimimerkin käyttö kirjoituksen osana vesittää sen ,ettei toisen nimimerkkiä voi käyttää.Siinä mielessä huono tapa.

    • Toivotonta !!!!!

    • Von paljastaa,kirjasin Kerttusedän nimimerkin ,välttääkseni asiattomuuksia.Ei auttanut. Alhainen temppu jota pyydän anteeksi.P.S. Nimimerkki on edelleen minun käytettävissä.

      • Kun palstalla häiriköi Kerttusetä,niin "hikeennyin"ja kirjauduin Kerttusetänä.No sehän ei hillinnyt,johti vain pieneen muutokseen oikean kertun nimimerkissä,joten näin se meni. Enimmäkseen kirjoitan don Luis nimimerkillä. Huom.don on vähän niinkuin herra ja Luis on vasta tämä nimi,joten kirjoitusasu on don pienellä ja nimi isolla alkukirjaimella.


    • Vasta sitten on toivotonta.Toistaiseksi en ole poistattanut mitään.

    • Anonyymi

      Sananvapaus tarkoittaa sitä että voit vaikka itseksesi sanoa mitä huvittaa. Kenenkään ei ole pakko sitä julkaista. Kannattaa kirjoittaa jotain järkevää niin on parempi mahdollisuus että se julkaistaan.

    • Kumpa kirjoitusten järkevyys johtaisikin siihen,että se julkaistaan.Joku saa juttunsa läpi "vähemmällä järjellä" ja toinen taas,enemmällä ei.Kiusantekoa,jota on vaikea todistaa.

    • Anonyymi

      Sananvapaus tarkoittaa sitä, että saat kirjoittaa ja julkaista ihan mitä tahansa, kunhan kirjoituksesi ei riko lakia.

      Sen sijaan sananvapaus EI tarkoita sitä, että joku olisi velvollinen julkaisemaan kirjoituksesi.

      Tämän palstan, kuten varmaan kaikki muutkin nettipalstat, omistaa joku. Omistaja päättää, mitä hänen omistamallaan palstalla julkaistaan. Jos joku ei ole siihen tyytyväinen, hän on tervetullut perustamaan oman palstan ja kirjoittamaaan sinne ihan mitä haluaa, lain puitteissa tietysti.

    Ketjusta on poistettu 128 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      289
      7476
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      52
      3929
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3171
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2844
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2644
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2508
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2263
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2043
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1911
    Aihe