Etsin pitkäaikaista asuntoa (ei solua) viimeistään 1.8.2019 alkaen pk-seudulta, lähinnä Espoo sekä Vantaa kiinnostavat, ja Helsingin alueella muu kuin keskusta.
Luottotietoni ovat kunnossa. En polta, biletä, eikä minulla ole eläimiä. Minusta saat luotettavan ja asunnon siistinä ja kunnossa pitävän vuokralaisen. Tarvittaessa voin vaikka pyytää edelliseltä vuokranantajaltani lausunnon hänelle suoritetuista vuokrien maksuista.
Etsin hiljaista asuntoa, josta pääsee julkisilla hyvin Ruoholahteen (max. 45 min matka). Tarvitsen myös autopaikan. Asunnon ei tarvi olla tip top kunnossa, mutta haluan löytää pitkäaikaisen asunnon, joten putki/julkisivu/ tms remonttiin 3-4 v kuluessa joutuvat asunnot eivät minua kiinnosta. Asunnossa ei myöskään saa olla sisäilmaongelmia.
Olen musiikkipedagogiikan kandidaatti. Maisteriopintoni kestävät vielä vuoden, ja samanaikaisesti teen osa-aikaista opetustyötä. Minulla on erillinen harjoitushuone, en musisoi asunnossa. Maksimivuokra, jonka voin maksaa, on noin 600 e tai vähän sen yli.
Viestit spostiin [email protected]
Asunto etsinnässä pk-seudulta
Anonyymi
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56848- 47761
- 36752
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683