Hei
Olen minäkin 27 vuotias mies jolla on CP - vamma netistä seuraa hakenut. Mutta ei mitään romanttista ole osunut kohdalle. Parhaan ystäväni löysin netin kautta.
Pystyn kuitenkin pelaamaan jalkapalloa ja ajamaan autoa joten ei se kovin paha ole tämä vammani. Usein käy niin että me joilla on jokin vamma ajatellaan se isommaksi jutuksi sille terveelle osapuolelle kun mitä se lopulta onkaan.
Mukava olisi tutustua ihmisiin. Ettei olisi niin yksin.
Löytyykö tätä kautta edes juttukaveria?
1
303
Vastaukset 1
Kiva olisi tutustua johonkin toiseen ihmiseen jolla on mahdollisesti CP - vamma naispuolisia ihmisiä joilla on CP en juurikaan tunne.
Eikä niin kutsuttuja kavereitakaan ikinä liikaa ole. :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51881
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92848Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15756Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,3710Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1584- 61553
- 56551
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184549- 61548
- 70533