Kuka lahjoittaisi minulle munasolun ?

Yksinäisen naisen vauvan- ja perheen kaipuu ei hellitä.
Vaikka keski-ikä on totta.

En koskaan löytänyt sopivaa miestä.

Kävin äskettäin hedelmöitysklinikalla Virossa konsultaatiossa ja tutkimuksissa.
Siellä rohkaistiin yrittämään.

Olen myös tietoinen, että Suomessa on tuhansia nuoria naisia, jotka eivät löydä sopivaa miestä.
Ja aika kuluu.

Kysynkin:
olisiko jossain yksikin 20-35 -vuotias nainen, joka haluaisi hankkiutua talven 2019-20 aikana raskaaksi ja synnyttää ihanan kesä- tai syysvauvan 2020?

Olisiko jossain tällainen enkelimäinen nuori nainen, joka antaisi minulle lahjaksi munasolunsa? Jos tuo ihana lapsi syntyisi, tulisi tästä luovuttajanaisesta lapseni täti, ja minä olisin hänen lapsensa täti samoin.
Lapset saisivat saman isän siemenestä - etsisimme yhdessä tuon isän.

Meillä olisi toinen toisemme jakamassa ja turvaamassa tiemme kohti äitiyttä. Itse en jaksa enää miehiin panostaa - haluan keskittyä täysin vain tähän.

Jakaisimme luotuttajan hedelmöityshoitojen huolet ja ilot; ja kaiken sen jälkeen.
Tiedän, että ikäni puolesta minulla ei välttämättä helposti "tärppää", ja joutuisin ehkäpä uusimaan hoidot pariin - kolmeen kertaan... Ehkäpä jopa luovuttamaan, jos ei onnistu.

En pysty muuta ajattalemaan kuin lasta, joka saisi kaiken sen, minkä itse sain vanhemmiltani - ja toisen mokoman lisää.
Myös luovuttaja-isä olisi mukana elämässä.

Elämä ilman lapsia on teeskentelyä.

Oletkohan jossain, Sinä nainen 20-35 -vuotias joka voisit antaa minulle lahjaksi lahjoista suurimman? Lahjan, joka pelastaisi minut hukkumasta pimeyteen. Mikä loisi uutta ihmeellistä valoa, yhteyttä ja rakkautta Sinun ja minun ja luovuttaja-isän elämään ja isovanhempien monien muiden elämään.

Pelastaisimme monta hukkumasta ikuiseen yksinäisyyteen. Loisimme hieman valoa synkkään maahan, jossa lapsia syntyy aivan liian vähän.... Miksi?
Lapset ovat elämän tarkoitus ja toivon ja rukoilen, että voisin vielä tuota tarkoitusta täyttää, tieteen ja ihmeellisen ihmisen, luovuttaja-naisen ja Suuren Äiti -jumalan avulla ja siunaamana.

Yhteydenotot: ritva.hap(a t)gmail.com

0

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

        Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
        Maailman menoa
        155
        2523
      2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

        En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
        Maailman menoa
        146
        2362
      3. Kirje, PellePelottomalle.

        Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
        Ikävä
        101
        1049
      4. Meni kyllä aika solmuun

        Meidän tutustuminen 😐
        Ikävä
        64
        881
      5. Sinua oli kiihottavaa

        Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
        Ikävä
        63
        789
      6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

        Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
        Maailman menoa
        274
        707
      7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

        Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
        Kuhmo
        18
        697
      8. Voi teitä naisia

        Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
        Sinkut
        85
        690
      9. Martinan hevoset.

        Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
        Kotimaiset julkkisjuorut
        202
        668
      10. Hyvä meininki

        TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
        Haapavesi
        22
        648
      Aihe