Kuka lahjoittaisi minulle munasolun ?

Yksinäisen naisen vauvan- ja perheen kaipuu ei hellitä.
Vaikka keski-ikä on totta.

En koskaan löytänyt sopivaa miestä.

Kävin äskettäin hedelmöitysklinikalla Virossa konsultaatiossa ja tutkimuksissa.
Siellä rohkaistiin yrittämään.

Olen myös tietoinen, että Suomessa on tuhansia nuoria naisia, jotka eivät löydä sopivaa miestä.
Ja aika kuluu.

Kysynkin:
olisiko jossain yksikin 20-35 -vuotias nainen, joka haluaisi hankkiutua talven 2019-20 aikana raskaaksi ja synnyttää ihanan kesä- tai syysvauvan 2020?

Olisiko jossain tällainen enkelimäinen nuori nainen, joka antaisi minulle lahjaksi munasolunsa? Jos tuo ihana lapsi syntyisi, tulisi tästä luovuttajanaisesta lapseni täti, ja minä olisin hänen lapsensa täti samoin.
Lapset saisivat saman isän siemenestä - etsisimme yhdessä tuon isän.

Meillä olisi toinen toisemme jakamassa ja turvaamassa tiemme kohti äitiyttä. Itse en jaksa enää miehiin panostaa - haluan keskittyä täysin vain tähän.

Jakaisimme luotuttajan hedelmöityshoitojen huolet ja ilot; ja kaiken sen jälkeen.
Tiedän, että ikäni puolesta minulla ei välttämättä helposti "tärppää", ja joutuisin ehkäpä uusimaan hoidot pariin - kolmeen kertaan... Ehkäpä jopa luovuttamaan, jos ei onnistu.

En pysty muuta ajattalemaan kuin lasta, joka saisi kaiken sen, minkä itse sain vanhemmiltani - ja toisen mokoman lisää.
Myös luovuttaja-isä olisi mukana elämässä.

Elämä ilman lapsia on teeskentelyä.

Oletkohan jossain, Sinä nainen 20-35 -vuotias joka voisit antaa minulle lahjaksi lahjoista suurimman? Lahjan, joka pelastaisi minut hukkumasta pimeyteen. Mikä loisi uutta ihmeellistä valoa, yhteyttä ja rakkautta Sinun ja minun ja luovuttaja-isän elämään ja isovanhempien monien muiden elämään.

Pelastaisimme monta hukkumasta ikuiseen yksinäisyyteen. Loisimme hieman valoa synkkään maahan, jossa lapsia syntyy aivan liian vähän.... Miksi?
Lapset ovat elämän tarkoitus ja toivon ja rukoilen, että voisin vielä tuota tarkoitusta täyttää, tieteen ja ihmeellisen ihmisen, luovuttaja-naisen ja Suuren Äiti -jumalan avulla ja siunaamana.

Yhteydenotot: ritva.hap(a t)gmail.com

0

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Metsamanin muru kissa kuollut

        Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
        Tuusniemi
        149
        2393
      2. Kysymys

        Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
        Sinkut
        236
        977
      3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

        Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
        Maailman menoa
        156
        957
      4. 66
        950
      5. Lähdetkö kanssani

        syömään joskus😘
        Ikävä
        80
        942
      6. Mitä haluaisit kysyä

        kaivatultasi juuri nyt?
        Ikävä
        117
        909
      7. Töysä otsikoissa

        Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
        Alavus
        40
        898
      8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

        En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
        Ikävä
        47
        777
      9. Tapailtaisko nainen

        Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
        Ikävä
        73
        763
      10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

        Kohtaamaan minut mies?
        Ikävä
        71
        591
      Aihe