Mopomobiilin pinnat pitäisi saada ehjänä auki. Ovat ruostuneet nippeleihinsä 62 vuotta. Väkisin vääntämällä katkeaa pinna ja uusien saanti on epävarmaa, Kiinasta löytyy mahdollisesti sopivia tai sitten ei. On ollut tilauksessa useita viikkoja...
Millä konstin nuo saisi ehjänä auki? CRC ei tunnu imeytyvän ja kuumennuslaitteeni on isohko nestekaasutoho jolla ilmeisesti tulisi vielä enemmän vahinkoja.
Joku muukin on varmasti tuskaillut saman edessä ja mahdollisesti keksinyt keinon, mutta millaisen? Itse pinna on terästä ja nippeli messinkiä.
Ruostejumi
4
179
Vastaukset 4
- Anonyymi
Symotic oy tekee uudet vanhojen mukaan.
- Anonyymi
Tilasin jo HongKongista uudet, mutta rupesivat mieliään osoittelemaan ja jäi työt tekemättä... Odotan vielä muutaman viikon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tilasin jo HongKongista uudet, mutta rupesivat mieliään osoittelemaan ja jäi työt tekemättä... Odotan vielä muutaman viikon.
Jo alle kympillä saat pikkupolttimen, sytkärikaasulla täytettävän. Mikä vaan lämmittäminen/kylmentäminen auttaa; tulee mikrohalkeamia osien välille. Jos ei auta/ ei pysty antamaan tarpeeksi lämpöä, niin dieselillä liotat vaikka muutaman päivän, se tunkeutuu hyvin. Jos et pysty upottamaan vannetta/irrotettavaa nippaa dieseliin, niin kiedo jotain kangasta ympärille ja pidä dieselistä märkänä.
Googlaa myös olikohan dieselin ja asetonin seos tehokkaana irrotusöljynä
- Anonyymi
HongKongista tulivat ja hyvät olivat. Tilasin ja sain toisenkin satsin. Mainostivat sähköpyörien ja maastopyörien pinnoina, mobiilimopoon kävivät.
Varmistakaahan sähkö- ja maastopyörien ostajat, että saatte myös varaosia, ettei kauppias kuseta! Vaatikaa kauppaan mukaan vaikka 10 kpl varapinnoja, niin tippuu huijarit pois. Ja saako niihin edes laakereita?
Niin, olen se ap kyselijä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4381901- 1501237
- 901141
- 1131131
- 691125
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku176984- 100783
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50699En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57664