Onko kellään tietoa joko amerikkalaisnaisen murhannut hirviö on saatu kiinni? Pelottaa lähteä Kolimbariin, jos siellä riehuu joku korvia leikkaava sarjamurhaaja. Voiko tällä syyllä perua matkan tai vaihtaa toiseen kohteeseen?
Murhaaja Kolimbarissa
8
167
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, peru matkasi, jota et oikeasti edes ole varannut.
- Anonyymi
Kolimbarissa on vain muutama sata asukasta... eipä haluta lähteä tuonne jos tappajaa ei ole saatu kiinni noin pienessä kylässä. Matkatoimistosta sanottiin että kohdetta voi vaihtaa mutta melkein kaikki matkat on jo myyty kun tuli näin huonot ilmat.
- Anonyymi
Tuntuu vähän oudolta, jos murhaaja olisi kreetalainen. Ja Kolimbarista nyt ei varmaan murhaaja ole. Sinne vaan rohkeasti. Ei saa antaa pelolle valtaa lomalla.
- Anonyymi
Kukaan muu kuin paikkakuntalainen ei kuulemma voi tuntea näitä II ms aikaisia luolia. Minä olen jo vaihtanut matkani Korfulle, en halua mennä jännäämään yksinäisenä naisena että juokseeko joku rituaalimurhaaja lenkillä juuri minun perässäni...
- Anonyymi
Maanantaina iltapäivällä poliisi on pidättänyt 27-vuotiaan paikallisen perheellisen mielenterveysongelmista kärsineen miehen, joka olisi kuulemma myös tunnustanut teon. DNA-testien tuloksia odotetaan.
- Anonyymi
Ihan uteliaisuudesta, miten muka mihinkään voi tai siis uskaltaa matkustaa jos yksi random tapaus noin paljon säikäyttää? Ihan tässä meidän kylälläkin on ihmisiä vuosien saatossa tapettu ja uskallan silti täällä asua. Saati ihan missä tahansa isommassa kaupungissa, vaikka Helsingissä, on satoja mt-tapauksia ihan irrallaan eli aina on riski olemassa.
- Anonyymi
Mutta onhan ulkomaalainen murhaaja pelottavampi kuin kotimainen murhaaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta onhan ulkomaalainen murhaaja pelottavampi kuin kotimainen murhaaja.
Eipä ihmisillä logiikka pelaa yhtään, näin se vaan on. Kreikan osalta kyseltiin myös tyyliin: Voiko Korfulle tai Lefkasille mennä jos on pakolaisia just kun matkakin varattiin. Turkin rannikon sijaintikin aivan kateissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510223
- 525010
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422181Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052038- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131581Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411382Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31971Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24953