Ei ihme että perinteistä kristillisyyttä edustavat uskovaiset ovat ihmeissään.
Lopun aikoja eletään. Kirkkokaan ei ole aikoihin seisonut Raamatussa ilmaistun Jumalan sannan perustalla vaan hyväksyy ja hakee uusia tulkintoja jos mihinkin asiaan.
Ihmettelin miksi vl-edustajat tukivat arkkipiispan vaaleissa nykyistä liberaalimmaksi käyvää Luomaa. Oliko maallinen mammona takana ?
Vaihtoehtona oli perinteisen kristillisyyden kannattaja joka ei saanut
srklaisten kannatusta.
Körtit ihan hungingolla kun järjestävät irvokkaita pride messuja ja hyväksyisivät ja jopa kannattavat samaa sukupuolta olevien vihkimiset.
Kuulin hiljan että kun valiokunnissa oli kuultu uuden avioliittolakiehdotuksen tiimoilta eri puolen edustajien näkemyksiä niin perinteisen käsityksen edustajille RKP:n Eva Biaudet olisi sanonut perinteisen kannan edustajalle, että koska olet kristitty niin sinun käsityksesi eivät ole relevantteja tässä asiassa.
Maassa jossa tehty vuosittain jopa yli 10 000 aborttia eli sallittua vauvamurhia, niin nyt ollaan myös Jumalan asettama avioliitto lopulisesti romuttamassa.
Kirkko ei aikoihin ole asiasta puhunut ja suurin osa itseään krisittyinä pitävät elävät paatumuksen rauhassa siinäkin asiassa.
Ihmeellistä on että loppiasen aikana saarnamiehet kauhistelevat Herodeksen toimeenpanemia lapsimurhia, mutta ääntä ei nosteta siitä että koko ajan murhataan elämän lahjan saaneita vauvoja äitinsä kohtuun...viimekin vuonna noin 8000.
Kansanedustajatkaan eivät uskalla nousta tuota murhaamista vastaan. Oman mammonan saalistus vaikeutuisi ja saisi Kristuken pilkkaa osakseen.
Kirkko tuuliajolla - arkkipiispakin vihkisi homot jos kirkolliskokous niin päättää
Anonyymi
2
53
Vastaukset
"Lopun aikoja eletään."
Juu. Totta turiset. Tupakkia poltetaan ja kiroillaan. Ja jotkut meikkaavatkin. On se kyllä. Ei voi kylliksi paheksua.Mekin on nostettu aborttiasia esille, siihen pitäisi puuttua nykyistä tiukemmin.
Meidän mielestä arkkipiispan pitäisi ottaa kielteinen kanta homoliittoihin.
Hänen puolustukseksi on sanottava, että tiettävästi hän on lähettänyt paimenkirjeen kirkon papeille. Hän kehottaa pappeja huolehtimaan omasta uskonelämästään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142013Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831554Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1511373Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt971308Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381188- 84938
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49892Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas129815Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138813Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13807