Täällä voit kysyä meiltä, Antsamedialta mitä tahansa. Voit lähettää kysymyksiäsi myös meidän sähköpostiin [email protected]. Siellä toimii osaava tiimi eri alojen ammattilaisia.
Eli kaikki, mikä liittyy lähinnä internettiin- voitte kysyä vapaasti ja ilmaiseksi.
-Antsamedia Community
Kysy meiltä mitä vain!
6
254
Vastaukset
- Anonyymi
Hei,
voisinko saada tietää miten internet voi liikkua ilmassa?- Anonyymi
Siis miten WIFI-boksista voi tulla netti ilman johtoa tietokoneeseen?
Wi-Fi boksia kutsuaan nimellä modeemi.
Uusissa tietokoneissa toimii yleensä langaton verkko, eli siihen ei tarvitse johtoja - ainoastaan sen lähteen, mistä netti jaetaan tietokoneeseen. Lähde voi olla esimerkiksi se modeemi taikka puhelin.
Puhelimesta saat helposti langattoman verkkoyhteyden tietokoneesi (Windows 10:iin) seuraavilla ohjeilla:
Avaa puhelin, ja laita mobiilitukiasema päälle. Sitten avaa tietokone, ja valitse verkkoyhteydet. Puhelimestasi näet verkkoyhteytesi nimen sekä salasanan. Lisää tietokoneella salasana, ja saat verkkoyhteyden tietokoneeseesi.
Vanhemmissa, kuten Windows 7:issä ei kaikissa ole langatonta verkkoyhteyttä, vaan toimivat langallisena.
-Antsamedia Community- Anonyymi
mutta miten se internet tulee langattomasti? eihän vesihanan vesikään kulje ilman putkia
Anonyymi kirjoitti:
mutta miten se internet tulee langattomasti? eihän vesihanan vesikään kulje ilman putkia
Tästä linkistä löytyy tietoa: https://fi.wikipedia.org/wiki/WLAN
Ja anteeksi kestäneestä vastauksesta.
-Antsamedia Community
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369121Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla828451Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!306463