Tappelen ihastukseni kanssa

Anonyymi

Onko normaalia tapella ihastuksensa kanssa 24/7? Se tosin aina alottaa. Me ei olla yhessä enkä tiedä tykkääkö se musta. Haluisin tietää. Se tappelu ei koskaan satuta kumpaakaan. Se ei tee sitä kun esim mä oon niillä. Eli kun paikalla ei ole muita poikia. Esittääkö se muille? Vihaako se mua? Jos joku tietää miten saisin selville että tykkääkö se musta niin kommentoikaa. Ps oon ujo tyttö ja oon 11v että niissä rajoissa niitä ehdotuksia.

1

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhan sanonnan mukaan "rakkaudesta se hevonenkin potkii". Ihastumisessa nahistelu voi olla ihan normaalia, mutta oikeassa parisuhteessa jatkuva riitely tai tappelu ei ole todellakaan normaalia.

      Poika saattaa ihan hyvin esittää vaan kavereilleen kovaa jätkää. Hän saattaa olla myös tykätäkin sinusta todella paljon, ei vaan uskalla myöntää sitä ja peittää sen muilta pojilta kertomallasi tavalla.

      Olet vielä liian nuori seurustelemaan tai "olemaan yhdessä". On normaalia olla ihastunut, mutta sen pidemmälle sen ei vielä sinun ikäisillä pidä mennä.

      En usko, että hän vihaa sinua, koska kuitenkin vietät aikaa hänen kotonaan.

      Ehdottaisin, että puhut hänen kanssaan tuosta tappelemisesta silloin, kun olette kahden kesken ja kerrot suoraan, että se häiritsee sinua ja tuntuu kurjalta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe