Tappelen ihastukseni kanssa

Anonyymi

Onko normaalia tapella ihastuksensa kanssa 24/7? Se tosin aina alottaa. Me ei olla yhessä enkä tiedä tykkääkö se musta. Haluisin tietää. Se tappelu ei koskaan satuta kumpaakaan. Se ei tee sitä kun esim mä oon niillä. Eli kun paikalla ei ole muita poikia. Esittääkö se muille? Vihaako se mua? Jos joku tietää miten saisin selville että tykkääkö se musta niin kommentoikaa. Ps oon ujo tyttö ja oon 11v että niissä rajoissa niitä ehdotuksia.

1

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhan sanonnan mukaan "rakkaudesta se hevonenkin potkii". Ihastumisessa nahistelu voi olla ihan normaalia, mutta oikeassa parisuhteessa jatkuva riitely tai tappelu ei ole todellakaan normaalia.

      Poika saattaa ihan hyvin esittää vaan kavereilleen kovaa jätkää. Hän saattaa olla myös tykätäkin sinusta todella paljon, ei vaan uskalla myöntää sitä ja peittää sen muilta pojilta kertomallasi tavalla.

      Olet vielä liian nuori seurustelemaan tai "olemaan yhdessä". On normaalia olla ihastunut, mutta sen pidemmälle sen ei vielä sinun ikäisillä pidä mennä.

      En usko, että hän vihaa sinua, koska kuitenkin vietät aikaa hänen kotonaan.

      Ehdottaisin, että puhut hänen kanssaan tuosta tappelemisesta silloin, kun olette kahden kesken ja kerrot suoraan, että se häiritsee sinua ja tuntuu kurjalta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4254
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      291
      4144
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      165
      3660
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      93
      3553
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      87
      3128
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2477
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1885
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1783
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1763
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1680
    Aihe