Tappelen ihastukseni kanssa

Anonyymi

Onko normaalia tapella ihastuksensa kanssa 24/7? Se tosin aina alottaa. Me ei olla yhessä enkä tiedä tykkääkö se musta. Haluisin tietää. Se tappelu ei koskaan satuta kumpaakaan. Se ei tee sitä kun esim mä oon niillä. Eli kun paikalla ei ole muita poikia. Esittääkö se muille? Vihaako se mua? Jos joku tietää miten saisin selville että tykkääkö se musta niin kommentoikaa. Ps oon ujo tyttö ja oon 11v että niissä rajoissa niitä ehdotuksia.

1

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhan sanonnan mukaan "rakkaudesta se hevonenkin potkii". Ihastumisessa nahistelu voi olla ihan normaalia, mutta oikeassa parisuhteessa jatkuva riitely tai tappelu ei ole todellakaan normaalia.

      Poika saattaa ihan hyvin esittää vaan kavereilleen kovaa jätkää. Hän saattaa olla myös tykätäkin sinusta todella paljon, ei vaan uskalla myöntää sitä ja peittää sen muilta pojilta kertomallasi tavalla.

      Olet vielä liian nuori seurustelemaan tai "olemaan yhdessä". On normaalia olla ihastunut, mutta sen pidemmälle sen ei vielä sinun ikäisillä pidä mennä.

      En usko, että hän vihaa sinua, koska kuitenkin vietät aikaa hänen kotonaan.

      Ehdottaisin, että puhut hänen kanssaan tuosta tappelemisesta silloin, kun olette kahden kesken ja kerrot suoraan, että se häiritsee sinua ja tuntuu kurjalta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      277
      14551
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      153
      4018
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      130
      3811
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1698
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      397
      1664
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      35
      1639
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      49
      1326
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1101
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      58
      1061
    10. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      115
      1058
    Aihe