Onko normaalia tapella ihastuksensa kanssa 24/7? Se tosin aina alottaa. Me ei olla yhessä enkä tiedä tykkääkö se musta. Haluisin tietää. Se tappelu ei koskaan satuta kumpaakaan. Se ei tee sitä kun esim mä oon niillä. Eli kun paikalla ei ole muita poikia. Esittääkö se muille? Vihaako se mua? Jos joku tietää miten saisin selville että tykkääkö se musta niin kommentoikaa. Ps oon ujo tyttö ja oon 11v että niissä rajoissa niitä ehdotuksia.
Tappelen ihastukseni kanssa
1
156
Vastaukset
Vanhan sanonnan mukaan "rakkaudesta se hevonenkin potkii". Ihastumisessa nahistelu voi olla ihan normaalia, mutta oikeassa parisuhteessa jatkuva riitely tai tappelu ei ole todellakaan normaalia.
Poika saattaa ihan hyvin esittää vaan kavereilleen kovaa jätkää. Hän saattaa olla myös tykätäkin sinusta todella paljon, ei vaan uskalla myöntää sitä ja peittää sen muilta pojilta kertomallasi tavalla.
Olet vielä liian nuori seurustelemaan tai "olemaan yhdessä". On normaalia olla ihastunut, mutta sen pidemmälle sen ei vielä sinun ikäisillä pidä mennä.
En usko, että hän vihaa sinua, koska kuitenkin vietät aikaa hänen kotonaan.
Ehdottaisin, että puhut hänen kanssaan tuosta tappelemisesta silloin, kun olette kahden kesken ja kerrot suoraan, että se häiritsee sinua ja tuntuu kurjalta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1964963Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1164056Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363589- 573525
- 513430
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest372927Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232326
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo302079UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami211949