Mistä saisi riisiä tms.

konkeli

Tietäisikö joku, mistä voisi ostaa täysjyväriisiä tai ohrasuurimoita isoissa pakkauksissa, siis vähintään 5 kg/pussi? Kuivamuonan lisäksi kun on tapana keitellä liha-riisi-seosta koirille mutta viidelle koiralle tulee kalliiksi ostaa 1 kg:n pakkauksia.

Kiitos jos joku osaa auttaa!

Ps. Asumme itäisessä Suomessa joten jos täältä päin olis tiedossa joku paikka.

2

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KennelRehu ja Kuopion Lemmikkiruokatukku myyvät ainakin. KennelRehulla on riisiä 10kg säkeissä. KennelRehun myyntiauton aika taulu on Koiramme-lehdessä. Kuopion Lemmikkiruokatun aika taulua en tiedä kuin omalta kylältä, mutta kiertää täällä joensuun suunnalla joka kuukaisi 10.päivän tienoilla, aina keskiviikkoisin. Seuraavan kerran siis ensi viikon keskiviikkona. Aika ihanan sekavasti sanottu, mutta toivottavasti ymmärrät. :)

      • konkeli

        Tuo auttoi kovasti, eiköhän me nyt löydetä tie riisisäkille...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      191
      6462
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      213
      3776
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      20
      3307
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2954
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2668
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      4
      2567
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      33
      2287
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      35
      2035
    9. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      75
      1905
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      60
      1837
    Aihe