Yli 80 vauhdissa alkaa takaluukku pitämään melko sietämätöntä räminää. Löytyykö syyllinen todennäköisimmin lukiosta vai jostain muualta? Mitkä paikat kannattaisi tarkistaa? Kolmiovinen Yaris -01 kyseessä.
Takakontin luukku rämisee
15
197
Vastaukset
- Anonyymi
Lukko/vastakappaleen sovitus väljä ja tiivisteet antaneet periksi, yleisin syy.
- Anonyymi
Toyotalla ei ole tarkoitus ajaa yli 80 km/h. Kyseessä on tavallaan varoitusääni.
- Anonyymi
Kannattaa välttää vauhdikasta ajamista näillä meluisilla ruostelaatikoilla.
- Anonyymi
Ettei olis noii jarrupaineensäädin vimstaakit väljähtäneet?
- Anonyymi
Sehän sieltä paljastui syylliseksi kun riittävän kauan tutkittiin. Uusi vaihdettu tilalle. Teki vähän lompakossa kipeätä kun ei löytynyt käytettyä osaa mistään.
- Anonyymi
Miksihän se olisi minkään lukion syy?
Yleensä toyotoissa alkaa yli 80 nopeuksissa pörisemään kuljettajan ja matkustajien takapuolet, jänskäkakkaa lykkää.- Anonyymi
Yli 80 vauhdissa tojotalla pitää keskittyä pelkästään ajamiseen ja yrittää pitää auto tiellä.
- Anonyymi
Kyllä juuri näin, Toyotavaarin elämää ns. rajalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä juuri näin, Toyotavaarin elämää ns. rajalla.
Kyllä ne alkaa olla muutenkin aika rajalla, lähes puolet Toyotan ostavista on yli 65-vuotiaita.
- Anonyymi
Uuden Priuksen takaluukku se vasta helähtää ja kolahtaa sulkiessa niin kovaa, ettei edes muissa halvemmissakaan tapahdu. Painon säästöillä on seurauksensa.
- Anonyymi
Ajaessa täytyy varsinkin kuulua kovaa meteliä. Näin on Toyotan insinörtit ja johtoporras yhdessä päättäneet.
- Anonyymi
Mun Tojotas rämisee taka kilpi, se on muovilevyssä huterasti kiinni, räminä tulee kun ajaa koloihin.
- Anonyymi
Toyotn huollon huolimattomuutta, kiinnitetty huolimattomasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toyotn huollon huolimattomuutta, kiinnitetty huolimattomasti.
Tai sitten alkanut jo ruostumaan irti...
- Anonyymi
Huolimaton taka oven kiinnitys yhdellä pultilla aiheuttaa väpätyksiä radio vaihtaa itse kanavia kolmoselta 5 selle
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952133
- 1291388
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231350Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291298- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371028- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?55896- 122787
- 82776