Aina sama virsi.
No tosin nyt kaikkein innokkaimpia mökkeilijöitä on nuoret:
"Eniten mökkeilivät 10–24-vuotiaat"
"Tärkeimpänä mökkeilyä pitivät 20–24-vuotiaat"
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006173854.html
No tosin nyt kaikkein innokkaimpia mökkeilijöitä on nuoret:
"Eniten mökkeilivät 10–24-vuotiaat"
"Tärkeimpänä mökkeilyä pitivät 20–24-vuotiaat"
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006173854.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
No ei mikään ihme. Nuoret asustelee nykyään pääasiassa neukkukuutioissa, kun koko talven katselee kuutiossa Viidakon tähtösten uusintoja, niin kyllähän mökki tuntuu lähes paratiisilta pikku askareineen.
Nimenomaan. Tuossa iässä mökkeiltiin ja naisiakin oli matkassa. Nykyään vähän vanhempana haluan oman. Kavereilla jo on. Ne on nuoria.
Pitää paikkansa koska nyt voi ostaa pikku auton hinnalla itselleen luksus kesämökin. Nyt kannattaa ostaa, kun hinnat romahtaneet.
Joo, esimerkkejä löytyy pilvin pimein etuovelta ja oikotieltä, Puolella miljoonalla, ellei jopa allekin voi nyt saada luksus mökin.
Nyt on euroaika eikä markka. Eikä maksaisi markoissakaan noin paljon. Saimaalta saa 50k€ upeita mökkejä.
Elä muuta virka, tässäkin hieno luksusmökki ja alle 50keur, sijaintikin mukavasti Taivalkoskella. Äkkiäkös Helsingistä sinne hurauttaa ja ilmastoporukkakin viikossa julkisilla perillä.
https://www.etuovi.com/kohde/m46427?haku=M1390712285
Karmea läävä, on kuin heittäisi rahaa kaivoon.Jokos tuolla on paskalain edellytykset täytetty?
Luksusta on. Hinta aika tarkkaan 50keur , tuolla nykyään kuulemma saa luksusluokan huvilan.
Tuo on pohjosessa. Siellä on kallista. Tosin tuokin menee todennäköisesti 10k€ hintaan.
Saimaalta saa halvalla. Tosin Saimaa on liian kaukana pk-seudulta.
Se on ihan jetsulleen näin.
Tuossa esimerkkiä luksuspaikasta n 50keur hintaluokassa. Ei tuosta pitkä saimaalle ole, niillä hoodeilla ainakin. Vesi huilaa sisään ja ulos kunnan johtoja pitkin, on kuidut ja kaikki, eli ei muuta kuin läppäri mukaan ja nautiskelemaan!
https://www.etuovi.com/kohde/657013?haku=M1391446363