jäin työttömäksi ja menin molliin ilmoittautumaan työttömäksi ja siellä tuli sen suunnitelman yhdeksi ehdoksi että tilaan työpaikkavahdin. apua kertokaa että mikä se käytännössä on ja miten sitä toteutetaan? sen eräpäivä oli 3 kuukauden päästä. kun tietotekniikka eikä mitkään sovellukset ole kovinkaan hyvin hallussa
työpaikkavahti?
Anonyymi
781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sun pitää laittaa siihen sähköpostiosoite ensinnäkin ja siten tilata se. Tai sitten kerro te toimistolle ettet sinä vain osaa. Ei ne sille mitään mahda kun eivät monelle muullekaan asialle.
Minkä takia aloittaja yrittää hoitaa tuollaisia asioita netin kautta, jos ei kerran niitä hallitse? Sitten vielä kyselee neuvoja täältä? Voi hyvänen aika. Aloittaja voi mennä TE-toimistoon ja hoitaa ilmoittautumisensa siellä virkailijan kanssa puhuen.
Mikä semmomen työpaikkavahti on? Tuleeko niitä kyykytysviestejä mailiin jatkuvasti, että pitää tuota ja tuota hakea? Sangen mielenkiiintoista ja jännittävää.
Laita siihen työpaikkavahtiin että "Lakkovahti", niin eiköhän sillä suttaannu. Niin minäkin tein kun eläkepäivät suunnitelmissa näin 4-kymppisestä eteenpäin.
Ei sieltä mitään pakkohakuja tule vaan työpaikkailmoituksia jotka voi jättää huomiotta jos siltä tuntuu. Mutta molli tosiaan minullakin "vaati" tuo vahti oltava mukana suunnitelmassa.
Tarkkana saa olla mitä hyväksyy, TE palveluiden supertietokone on väsymätön kyykyttäjä. Voimia
Etsiikö se supertietokone myös asunnot. EHeeehe