Corendon airlines tarjoilu hinnat

Anonyymi

Mistä löytäisi lentoyhtiön hinnat tarjoilun suhteen, kalja, viini,, snacksit ym? Tai jos jollakin on tietoa, niin olisi kiva saada, että millaisissa hinnoissa pyöritään?

11

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lennoilla on hinnastonsa.
      Jätä tilaamatta jos ovat liian kalliita.

    • Anonyymi

      Pitääkö se etukäteen tietää ja suunnitella onko varaa ostaa olut tai viini? Kyllä se mulle on ainakin ihan sama maksaako se olut vitosen tai seitsemän euroa lennolla. Jos mua janottaa ja olutta tekee mieli niin ostan sen.

      • Anonyymi

        Sinä oletkin älykäs ja olet budjetoinut matkasi toisin kuin aloittaja jonka budjetti tökkii jo menomatkan lennolla.


    • Anonyymi

      Suomesta ei taida lentää tämä turkkilainen yhtiö, eikä montaa konetta olekaan. Corendon magazine-lehti.

    • Anonyymi

      Corendon hoitaa jotain TUI lomalentoja Suomesta Turkkiin.

    • Anonyymi

      Matkustakaa helvetti ykkösluokassa niin ei tarvitse kaljan hintoja kysellä.
      Jämpti on niin saatana.

    • Anonyymi

      Mee Turkish Airlanesilla! Lentoon kuuluu aina ruuvat,juomat ym. ja 30kg matkatavaroita.

    • Anonyymi

      Kylläpä on tyhmiä vastauksia täällä! Onko maailma todella nykyään näin sairas? Monella lapsiperheellä, jopa pariskunnilla vie aikaa saada säästöön ne rahat että edes joskus pääsee matkalle ja kyllä, matkan budjetti lyödään lukkoon jo ennen lähtöä. Kommentoijat l ienevät jo luottotietonsa menettäneitä?

      • Anonyymi

        Tyhmään kysymykseen saa yleensä tyhmän vastauksen.


    • Anonyymi

      Tällä Corendon yhtiön lennoilla on ollut niin surkea ja hidas palvelu takavuosina ,että ei ole ollenkaan varmaa kerkiääkö myyntikärry jokaisen penkkirivin luo ja onko siinä enää mitään ostettavaa jos ehtiikin.
      Ostin itse kahvin ja sain termoksesta niin haaleaa vettä että
      annettu kuivakahvimurupussillinen ei edes liuennut veteen.Se oli heidän kahvinsa ,ja tätäkin piti odottaa yli 2 tuntia.
      Tilattuja ruoka-annoksia myös puuttui joiltain ja niitten setvimiseen meni lähes koko menomatka.
      Oli niin omituinen kokemus kaikkiaan tämän yhtiön lento ,että ei ole tullut mieleen lähteä uudelleen Deturin matkaan ,kun muitakin yhtiöitä on.
      Meno -ja paluulento molemmat olivat myöhässä ja onneton asiakaspalvelu molempiin suuntiin.
      Toivottavasti muilla on parempi tuuri ,tämä oli minun kokemukseni takavuosilta.

    • Anonyymi

      Corendo liikennöi Suomesta useilta kentiltä. Ei sen hinnat ole sen kummempia kuin muillakaan. Ei erityisen korkeita kuitenkaan. Tosin lentohinnat ovat korkeampia kuin maassa.
      Ei lennolla kannata juuri olutta tai muutakaan alkoa ostaa tai edes syömistä. Vesi riittää ja juomiahan voi ostaa lentoasemilta. Lapsille ja diabeetikoille kannattaa varata jotain.
      Se koneessa syöminen ja juominen on semmosta meslaamista, ettei siitä tule muuta kuin stressiä. Ja oluiden jälkeen se vessassa ramppaaminen, se hermostuttaa itseään ja kanssamatkustajia.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2633
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      102
      1735
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1525
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1236
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1048
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      973
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      931
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      120
      921
    9. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      85
      883
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      338
      836
    Aihe