Jos harrastaa yhdentää päivää ennen kun menkkojen pitäisi tulla voiko se vaikuttaa menkkoihin (tulevat myöhemmin, jäävät pois tai jotain muuta)?
Neitsyyden menetys
5
1078
Vastaukset
- Anonyymi
Varsin epätodennäköistä.
- Anonyymi
Sä olet raskaana. Matias Oskari on aika hyvä nimi, ihan vinkkinä :)
t:MatiasOskari - Anonyymi
Hei joo ksikki hyvin menkat oli vaa muutaman viiko myöhäs.
- Anonyymi
Seksin harrastaminen ei vaikuta kuukautisiin mikäli ehkäisy on kunnossa. Ehkäisykin tietysti voi pettää, mutta harvemmin,kun noudattaa ohjeita. Nuorille lienee suositellaan edelleenkin sekä pilleriehkäisyä että samanaikaisesti kondomia ensimmäisen puolen vuoden ajan uudessa suhteessa. Eli pilleriehkäisy raskauden torjumiseksi ja kondomi tarttuvien tautien torjumiseksi.
Hoida ehkäisy kuntoon ennakolta, äläkä luota varmoihin päiviin. Nuoret naiset ovat hyvin hedelmällisiä. Ehkäisyllä torjutaan sekä tauteja että ei-toivottuja raskauksia. Eli sinulla olisi nyt paljon opeteltavaa sekä käytännön että asenteiden tasolla.
Toki teoriassa munasolu irtoaa kaksi viikkoa ennen kuukautisia ja irronnut munasolu kuolee parissa päivässä ilman hedelmöitystä. Siitiötkin pysyvät naisen elimistössä hengissä 3 - 5 pv. Eli teoriassa vähän ennen kuukautisia voi harrastaa seksiä ilman raskaaksi tulemista. Käytännössä kuitenkin kuukautiskierto voi heittelehtiä, ja kuukautisten alun tietää varmasti vasta, kun ne alkavat. Eli ennustaminen on ennustamista, vähän kuin lottoamista tai venäläistä rulettia.
Viisas vierailee ehkäisypolilla ja päivittää sekä tietonsa että taitonsa ja sitten toimii sen jälkeen parhaan ymmärryksen mukaan. Seksin harjoittaminen edellyttää myös vastuunottoa (tarvittaessa myös syntyvästä lapsesta seuraavan parin kymmenen vuoden ajan). - Anonyymi
Sori, viestisi on epäselvä. Kirjoititko sen humalassa?
t:MatiasOskari
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18711418
- 575422
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462687- 402365
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131841Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441795Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut271463Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411450Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61386Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371359