peruseläketurva on kansaneläke ja siihen kuuluva takuueläke johon tulee 50e tasokorotus.tällä hetkellä alle 800e/KK ja se myönnetään sairaille ja ikäihmisille sellaisenaan jos ei ole kertynyt työtuloja.
Huudetaan luusereista , laiskoista, eläteistä yms mutta paljon meitä suomessa on jotka eivät pysty tekemään töitä ja kun ei eletä enää hitlerin maailmankuvaa ei meitä vaivasia kaasukammioonkaan pistetä tai ammuta joukkohautoihin joten on tämä perusturva ja siihen tyytyminen. jokaisen köyhänkin omaa kekseliäisyyttä miten päivänsä duunaa itsellensä ja henkinen pahoinvointi ihan sisimmiltään sekin ihan omaa sisintä, kyllä kun on jonkinlaista aivotoimintaa pystyy olemaan ihan ihminen ja pitämään omat asiat ominaan ja olemaan omillaan. ja lopuksi vois vielä lisätä jotta kukaan ei ole mitään.
realiteetit
2
206
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä noita kaikenlaisia hitlereitä löytyy tavallisista ihmisistäkin...valitettavasti.
- Anonyymi
Juu,kauhee mehka muutaman kympin korotuksesta , kaikki hinnat nousseet julmasti siinä sivussa , moni kuten itsekin tehny työuran erittäin raskasta työtä puoli.lmaiseksi ja että vanhempana sitten olisi kunnon liksa , vaan minkäs teet kun tuommoinen raataminen vaatii veronsa eli terveyden , nykysin maristaan vaan veroista , voi kun olisikin päässyt noin helpolla ,kyllä piti terveyskin menettää siinä kovempienkin veromaksujen sivussa , palkaksi loppuiän kärsimykset ja pienin eläke sekä vielä syleskellään sammakoita ja kadehditaan meitä mediassa ja somessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041066
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt581015Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144808- 65695
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103591Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto89581- 78551
- 53537
- 39528