realiteetit

Anonyymi

peruseläketurva on kansaneläke ja siihen kuuluva takuueläke johon tulee 50e tasokorotus.tällä hetkellä alle 800e/KK ja se myönnetään sairaille ja ikäihmisille sellaisenaan jos ei ole kertynyt työtuloja.
Huudetaan luusereista , laiskoista, eläteistä yms mutta paljon meitä suomessa on jotka eivät pysty tekemään töitä ja kun ei eletä enää hitlerin maailmankuvaa ei meitä vaivasia kaasukammioonkaan pistetä tai ammuta joukkohautoihin joten on tämä perusturva ja siihen tyytyminen. jokaisen köyhänkin omaa kekseliäisyyttä miten päivänsä duunaa itsellensä ja henkinen pahoinvointi ihan sisimmiltään sekin ihan omaa sisintä, kyllä kun on jonkinlaista aivotoimintaa pystyy olemaan ihan ihminen ja pitämään omat asiat ominaan ja olemaan omillaan. ja lopuksi vois vielä lisätä jotta kukaan ei ole mitään.

2

207

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä noita kaikenlaisia hitlereitä löytyy tavallisista ihmisistäkin...valitettavasti.

    • Anonyymi

      Juu,kauhee mehka muutaman kympin korotuksesta , kaikki hinnat nousseet julmasti siinä sivussa , moni kuten itsekin tehny työuran erittäin raskasta työtä puoli.lmaiseksi ja että vanhempana sitten olisi kunnon liksa , vaan minkäs teet kun tuommoinen raataminen vaatii veronsa eli terveyden , nykysin maristaan vaan veroista , voi kun olisikin päässyt noin helpolla ,kyllä piti terveyskin menettää siinä kovempienkin veromaksujen sivussa , palkaksi loppuiän kärsimykset ja pienin eläke sekä vielä syleskellään sammakoita ja kadehditaan meitä mediassa ja somessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe