realiteetit

Anonyymi

peruseläketurva on kansaneläke ja siihen kuuluva takuueläke johon tulee 50e tasokorotus.tällä hetkellä alle 800e/KK ja se myönnetään sairaille ja ikäihmisille sellaisenaan jos ei ole kertynyt työtuloja.
Huudetaan luusereista , laiskoista, eläteistä yms mutta paljon meitä suomessa on jotka eivät pysty tekemään töitä ja kun ei eletä enää hitlerin maailmankuvaa ei meitä vaivasia kaasukammioonkaan pistetä tai ammuta joukkohautoihin joten on tämä perusturva ja siihen tyytyminen. jokaisen köyhänkin omaa kekseliäisyyttä miten päivänsä duunaa itsellensä ja henkinen pahoinvointi ihan sisimmiltään sekin ihan omaa sisintä, kyllä kun on jonkinlaista aivotoimintaa pystyy olemaan ihan ihminen ja pitämään omat asiat ominaan ja olemaan omillaan. ja lopuksi vois vielä lisätä jotta kukaan ei ole mitään.

2

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä noita kaikenlaisia hitlereitä löytyy tavallisista ihmisistäkin...valitettavasti.

    • Anonyymi

      Juu,kauhee mehka muutaman kympin korotuksesta , kaikki hinnat nousseet julmasti siinä sivussa , moni kuten itsekin tehny työuran erittäin raskasta työtä puoli.lmaiseksi ja että vanhempana sitten olisi kunnon liksa , vaan minkäs teet kun tuommoinen raataminen vaatii veronsa eli terveyden , nykysin maristaan vaan veroista , voi kun olisikin päässyt noin helpolla ,kyllä piti terveyskin menettää siinä kovempienkin veromaksujen sivussa , palkaksi loppuiän kärsimykset ja pienin eläke sekä vielä syleskellään sammakoita ja kadehditaan meitä mediassa ja somessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      88
      1551
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      114
      1420
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      70
      1285
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1172
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      1000
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      981
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      938
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      892
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      818
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      743
    Aihe