realiteetit

Anonyymi

peruseläketurva on kansaneläke ja siihen kuuluva takuueläke johon tulee 50e tasokorotus.tällä hetkellä alle 800e/KK ja se myönnetään sairaille ja ikäihmisille sellaisenaan jos ei ole kertynyt työtuloja.
Huudetaan luusereista , laiskoista, eläteistä yms mutta paljon meitä suomessa on jotka eivät pysty tekemään töitä ja kun ei eletä enää hitlerin maailmankuvaa ei meitä vaivasia kaasukammioonkaan pistetä tai ammuta joukkohautoihin joten on tämä perusturva ja siihen tyytyminen. jokaisen köyhänkin omaa kekseliäisyyttä miten päivänsä duunaa itsellensä ja henkinen pahoinvointi ihan sisimmiltään sekin ihan omaa sisintä, kyllä kun on jonkinlaista aivotoimintaa pystyy olemaan ihan ihminen ja pitämään omat asiat ominaan ja olemaan omillaan. ja lopuksi vois vielä lisätä jotta kukaan ei ole mitään.

2

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä noita kaikenlaisia hitlereitä löytyy tavallisista ihmisistäkin...valitettavasti.

    • Anonyymi

      Juu,kauhee mehka muutaman kympin korotuksesta , kaikki hinnat nousseet julmasti siinä sivussa , moni kuten itsekin tehny työuran erittäin raskasta työtä puoli.lmaiseksi ja että vanhempana sitten olisi kunnon liksa , vaan minkäs teet kun tuommoinen raataminen vaatii veronsa eli terveyden , nykysin maristaan vaan veroista , voi kun olisikin päässyt noin helpolla ,kyllä piti terveyskin menettää siinä kovempienkin veromaksujen sivussa , palkaksi loppuiän kärsimykset ja pienin eläke sekä vielä syleskellään sammakoita ja kadehditaan meitä mediassa ja somessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10954
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2443
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1176
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe