hei, ollaan perheen kanssa lähdössä syys-lokakuussa luultavasti Turkkiin eikä olla koskaan käyty ulkomailla no korkeintaan ruotsissa, mutta tämä onkin ihan erijuttu. Haluttaisiin sellainen kohde jossa voisimme uida meressä loikoilla rannalla, historialliset nähtävyydet ja muut nähtävyydet ostosmahdollisuudet saisivat olla tarpeeksi lähellä. mukaamme tulee 2 teinityttöä. Mitä hotellia ehdottaisit? joka olisi suhteellisen edullinen ja tarpeeksi tasokas?
PARAS KOHDE TURKISSA?
matkalle lähtijä.
41540
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Icemeler Marmariksen lähellä on hyvä kohde. ainakin me tykättiin tunnelmasta ja rannasta.
Ja jos kaipaa menoa voi nätisti siirtyä Marmarikseen n. 5 km.
Totta on että Icmellerissä on kiva ranta,paikkana se on aika pieni,mutta jos tosiaankin tykkää vähän rauhallisemmasta paikasta silloin se on ihan hyvä valinta,sieltä on Marmarikseen 8km,jonne pääsee helposti ja edullisesti esim:dolmusbussilla.
Marmaris on aika paljon isompi kaupunki kun Icmeller.
Mutta jos etsitte vielä isompaa kaupunkia,silloin Alanya on parempi.
Marmariksessa ja Alanyassa on paljon ostos mahdollisuuksia,löytyy paljon pikku kauppoja ja myös Basaarialue molemmista,myös löytyy pari isompaa kaupaa.
Hotelleja löytyy kaikista kohteista monenlaisia ja monen hintaisia eri matkatoimistoilta..
Hyvää matkaa Turkkiin..
Alanya
jos kerta teini-tyttöjäkin mukaan...
Hyviä ruokapaikkoja,baarikadut,merenranta (mahdollisuus varata halpa päivän välimeri-risteily) ja vaikka mitä muuta. Ystävällisiä ihmisiä. Jos ehditte varata niin hotelli Metropol on halpa ja ehdottomasti paras! Muut hyvät on Anatolia ja Name.