YK- palvelus kuuluu kiinteästi matkailun piiriin.

Siksi linkitän tähän muualle kirjoittamani aloituksen ennen kuin Senssu sen ehtii tehdä vääristeltynä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15768211/mita-mielta-herrat-ovat-tappamisesta
681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Juurikin näin, yksityisyyden suojaa tavikselle ei enää ole.
Ainoastaan tietoturvan ammattilaiset voivat siltä suojautua.

Pienenä huumoripläjäyksenä voinen kuitenkin esittää melko varman suojautumisen:

- osta varastettu läppäri käteisellä Neiti Hellälaiffilta.

- hanki esim. DNA:n prepaid- liittymä, siihen Pattayan rakkaalla on varaa.

- internet yhteydet otat vain julkisilta paikoilta usein paikkaa vaihtaen ja esim. hupulla mahdollisilta kameroilta suojautuen, muista huppu kun tulet puskastasi ihmisten ilmoille.

Näin olet valmis tekemään esim. kirjoituksia Pattayan palstalle, kunnianloukkauksia ja kiihotuksia kansanryhmää vastaan minimaalisin kiinnijäämisriskein.

Funtsikaapa sitä, tämä tarina on tosi.

Äänestä
  • Hupsita ja köh köh....
    Savusaunottelultaan eteerisen kaunis vaimonsa sai sylistä Senssun väistyä....
    Tuli tälkiämpi tehtävä.

    Äänestä

Olitko saarella paskavarpaita vahtimassa?

Äänestä
  • Tais kuitenkin olla ite vahdittavana.

    Äänestä

Aloittaja
  • Onkos turvajärjestelmät sossusuhdevuokraläävässä kunnossa, ovisilmässä jeesusteippiä ja läppärin kamerassa erkkaria?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nazi kirjoitti:

Siksi linkitän tähän muualle kirjoittamani aloituksen ennen kuin Senssu sen ehtii tehdä vääristeltynä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15768211/mita-mielta-herrat-ovat-tappamisesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu