Jostain syystä täysin asiallinen kirjoituksesi poistettiin. Tässä sinulle kuitenkin vastaus:
Onko sillä loppujen lopuksi mitään väliä, että mihin lokeroon kuulut? Homo, lesbo, hetero, bi, aseksuaali jne ovat kaikki samanlaisia ihmisiä, eikä toinen lokero ole toista huonompi.
Sanoit kiihottuvasi pojista enemmän kuin tytöistä, joten päättelen, että kiihotut myös tytöistä. Tämän perusteella et ole homo, vaan biseksuaali, kerran molemmat sukupuolet kiinnostaa.
Nykyisessä maailmassa sinulle saattaa tulla yllätyksenä se, että sinulla ei vielä 15-vuotiaana ole oikeasti vielä mikään kiire ratkomaan noita parisuhde- ja parinvalintadilemmoita. Ehdit kyllä sinne suhteeseen parin-kolmen vuoden päästäkin ja silloin pystyt ehkä vielä selkeämmin sanomaan, että mitä oikein haluat.
Kuulostat täysin normaalilta 15-vuotiaalta. Ne asiat, joita sinä nyt käyt läpi, kaikki käy vuorollaan läpi. En tarkoita homouden pohdiskelua vaan seksuaalisuutta ja oman minuuden ruotimista yleensä.
Sinulle suuntautumistasi pohtiva 15-vuotias
2
162
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä oli ensimmäinen kerta kun kysyn jotain henkilökohtaisia tai arkoihin asioihin liittyviä kysymyksiä keneltäkään.
Kiitos asiallisesta vastauksesta! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 575007
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774358- 1334033
- 704017
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans533755Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe823570- 1153238
- 572978
- 252756
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172584