Sinulle suuntautumistasi pohtiva 15-vuotias

Jostain syystä täysin asiallinen kirjoituksesi poistettiin. Tässä sinulle kuitenkin vastaus:

Onko sillä loppujen lopuksi mitään väliä, että mihin lokeroon kuulut? Homo, lesbo, hetero, bi, aseksuaali jne ovat kaikki samanlaisia ihmisiä, eikä toinen lokero ole toista huonompi.

Sanoit kiihottuvasi pojista enemmän kuin tytöistä, joten päättelen, että kiihotut myös tytöistä. Tämän perusteella et ole homo, vaan biseksuaali, kerran molemmat sukupuolet kiinnostaa.

Nykyisessä maailmassa sinulle saattaa tulla yllätyksenä se, että sinulla ei vielä 15-vuotiaana ole oikeasti vielä mikään kiire ratkomaan noita parisuhde- ja parinvalintadilemmoita. Ehdit kyllä sinne suhteeseen parin-kolmen vuoden päästäkin ja silloin pystyt ehkä vielä selkeämmin sanomaan, että mitä oikein haluat.

Kuulostat täysin normaalilta 15-vuotiaalta. Ne asiat, joita sinä nyt käyt läpi, kaikki käy vuorollaan läpi. En tarkoita homouden pohdiskelua vaan seksuaalisuutta ja oman minuuden ruotimista yleensä.

2

112

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä oli ensimmäinen kerta kun kysyn jotain henkilökohtaisia tai arkoihin asioihin liittyviä kysymyksiä keneltäkään.
      Kiitos asiallisesta vastauksesta! :)

      • Ole hyvä!

        Ei se vanha sanonta ihan väärässä ole: "kysyvä ei tieltä eksy".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4170
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3929
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      33
      3426
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2753
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2689
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2502
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      1994
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      8
      1129
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      144
      1102
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      986
    Aihe