Sinulle suuntautumistasi pohtiva 15-vuotias

Jostain syystä täysin asiallinen kirjoituksesi poistettiin. Tässä sinulle kuitenkin vastaus:

Onko sillä loppujen lopuksi mitään väliä, että mihin lokeroon kuulut? Homo, lesbo, hetero, bi, aseksuaali jne ovat kaikki samanlaisia ihmisiä, eikä toinen lokero ole toista huonompi.

Sanoit kiihottuvasi pojista enemmän kuin tytöistä, joten päättelen, että kiihotut myös tytöistä. Tämän perusteella et ole homo, vaan biseksuaali, kerran molemmat sukupuolet kiinnostaa.

Nykyisessä maailmassa sinulle saattaa tulla yllätyksenä se, että sinulla ei vielä 15-vuotiaana ole oikeasti vielä mikään kiire ratkomaan noita parisuhde- ja parinvalintadilemmoita. Ehdit kyllä sinne suhteeseen parin-kolmen vuoden päästäkin ja silloin pystyt ehkä vielä selkeämmin sanomaan, että mitä oikein haluat.

Kuulostat täysin normaalilta 15-vuotiaalta. Ne asiat, joita sinä nyt käyt läpi, kaikki käy vuorollaan läpi. En tarkoita homouden pohdiskelua vaan seksuaalisuutta ja oman minuuden ruotimista yleensä.

2

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä oli ensimmäinen kerta kun kysyn jotain henkilökohtaisia tai arkoihin asioihin liittyviä kysymyksiä keneltäkään.
      Kiitos asiallisesta vastauksesta! :)

      • Ole hyvä!

        Ei se vanha sanonta ihan väärässä ole: "kysyvä ei tieltä eksy".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2655
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2312
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      862
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      73
      843
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      793
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      93
      772
    Aihe