Mitä mieltä tytöt?

Anonyymi

Mä oon 17v poika, lukion toisella. Kerron vähän itsestäni ja toivoisin tytöiltä mp:tä.

Mä oon ihan normien näköinen kaveri, en siis ruma enkä niin komeakaan. (Miespuoliset) Kaverit kutsuvat kyllä aina silloin tällöin hyvännäköiseks mut sellasiihan me hyvät kaverit on, instagramissakin tytöt kutsuvat toisiaan jumalattariks. Yläasteella yks tyttö kutsu mua rumaks, niin oisinkohan jotai fifty-fifty.

Juttu on se, että mä oon poikkeuksellisen älykäs. Mä en juuri lue kokeisiin lukiossakaan, pitkää matikkaa kertaan vähän päivä kaks ennen koetta, ja saan kuitenki vähintään ysejä, usein kymppejä. Mä tajuan usein jutut oppitunnilla hetki ennen kuin opettaja selittää ne, sen esittämien ”pre-viewn” kautta, ja oon vain muute nopeampi kuin kukaan kavereistani.
En kuitenkaan oo nero, vain poikkeuksellisen älykäs (en myöskään hikke).

Kysymykseni on, mitä mieltä te tytöt ootte tällaisista tyypeistä? Ehkä itsekuvaukseni antoi itserakkaan kuvan, mutta oon oikeesti aika epävarma. Kuvitelkaa vain että mä oon sellainen ku kuvasin, ja että kävisimme samaa lukiota. Tuntisit mut nimeltä ja naamalta, mutta ei oltais sen läheisempiä ystäviä, ehkä jokunen yhteinen kaveri vain. Oisin huoleton ja sosiaalinen luokan priimus, sellainen ei-hikke joka luontevasti saa parhaat numerot mutta joka saattaa keskeyttää luokan väittelemällä opettajan kanssa mitättömyyksistä, sinä olisit kuka tahansa oletkin. Olisitko kiinnostunut musta?
Olisitko kiinnostunut jos tietäisit että kavereitteni ympäröimänä olen yksinäinen, ja illalla kaipaan tyttöä viereeni sänkyyn? Jos tietäisit, miten monta kertaa olen nähnyt kauniin nuoren naisen kaupungilla, tahtonut mennä hänen luokseen ja tutustua, mutta sydämeni on hakannut ja käteni hikoilleet ja olen tuntenut itseni pateettiseksi ja voimattomaksi, ja vain katsonut kun ikäiseni tytöt lipuvat ohi? Olisitko kiinnostunut minusta, jos et tietäisi mitään minusta paitsi sen mitä olet koulussa nähnyt?
Tai jos olisimme samoissa bileissä, ja tulisin luoksesi ja katsoisin sinua silmiin?

Jos et pysty vastaamaan näihin, kerro ihmeessä, mitä lisää sinun pitäisi tietää minusta. Luonnetta? ”Jos oot hauska...”? Ulkonäköä? Hell, lisää vaikka muhun haluamasi piirteitä tehdäksesi musta haluttavan, kuten huumoria tai villipäisyyttä tai mitä tahdot.

Kiitos ku luit tänne asti. Vaikuttava suoritus, teksti on hävyttömän pitkä. Kiitos jos vastaat. Luen vastaukset.

3

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei se ollutkaan niin kauheen pitkä
      ~Aloittaja

    • Älä ole se, joka väittelee opettajan kanssa mitättömyyksistä. Pystyn sanomaan näin miehenäkin, että sivusta katsoen se aiheuttaa usein voimakasta myötähäpeää, joskus myös silkkaa ärtymystä.

    • Anonyymi

      Voisin olla kiinnostunut kertomasi perusteella. Tytöt tykkäävät älykkäistä pojista, jotka eivät ole itsekeskeisiä.

      Toivottavasti löydät etsimäsi! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2126
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1537
    3. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1263
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1232
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1207
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1024
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      997
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      986
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      912
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      804
    Aihe