Eikö missään kummittele

Kaikki keskustelut on aloitettu vuonna 1 ja 2!
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei mutta täällä kumittelee. Koulu on alkanut!

Äänestä

Ihmiset alkaa kyllästymään satuihin, eikä satulijat kehtaa enää satuilla. Ihan luonnollista, että historiassa aiemmin yliluonnollisella oli vankempi kulttuurinen jalansija kuin nykyään. Kun koskaan mitään todisteita ei ole löytynyt, niin tietenkin ihmiset alkaa suhtautumaan aiheeseen välinpitämättömämmin. Kaikella on aikansa ja sitten kuolee pois tai muuttuu joksikin toiseksi. Nykyään meillä on kummitusviihde, jota nämä tosi-tv ohjelmat tuputtaa. Feikataan kummituspuheita ghostboxeilla ja vilkutellaan lelujen ledivaloja. Kohta niitäkään ei kukaan jaksa katsella. Tulevaisuudessa kerrotaan vitsejä pölvästeistä jotka uskoi näkymättömiin olentoihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikki keskustelut on aloitettu vuonna 1 ja 2!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu