kivan näköinen mönkijä, ei rumaa, eikä vaarallista, vaan turvallinen, johon pääsisi ja saisi ajella pitkin tantereita kauemmas.
olisipa huonojalkaisella minulla sopivan kokoinen ja
16
231
Vastaukset
Ajattelitko että veron-maksajien rahoilla?
H.- Anonyymi
Voithan sinä ostaa käytetyn mopoauton. Täytyy vaan suorittaa mopokortti ensin ennenkuin sillä saa ajaa, ellei sinulla ole voimassa olevaa ajokorttia.
Tuohon hunkzin vastaukseen haluaisin lisätä että aika moni jotka ovat huonokuntoisia tai vammautuneita ja tarvitsevat autoa päästäkseen liikkeelle niin nämä henkilöt voivat aina kysäistä avustusta kulkuneuvonsa hankitaan. Se on sille yksi sama lysti vaikka hän höpiseiski veron maksajien rahoista koska vammaislaki antaa mahdollisuuden liikuntarajotteisten hankintoihin.
Hytinäx1- Anonyymi
Onhan niitä moottoroituja kolmipyöräisiä pyörätuoleja ja mopojakin.
Sellaisella voisi olla kiva ajella, vai mitä?
- Anonyymi
Mönkijästä tulee turvallisempi vasta, kun turvakaari ja -vyö. Osa mönkijöistä vaatii B-kortin.
Suomalainen sivusto kadonnut. Maahantuoja oli muistaakseni Porissa.
Lienee kuitenkin edelleen sallittu Suomessa eikä vaadi ajokorttia.
Hinta noussut huimasti.
http://titanzero.se/titan-zero-r1/ - Anonyymi
Osta Scogon kaltainen kevyt sähköajoneuvo ei vaadi ajokorttia.
Scogo-sähköskootterilla ajaa noin 50 kilometriä yhdellä latauksella.
njjjjj - Anonyymi
Osta traktori.
Iso osa paremmista mönkijöistä on rekisteröity traktoreiksi. Lisäks on mopot ja tieliikennemönkijät. Traktoreissa hyviä puolia, voima, varusteu, turvallisuus jne. Ainoa huonopuoli nopeus.
Muuten sellainen juttu. Invascootteri joissain tapauksissa hyvä moneen. Niillä mahtuu kauppoihin, ovista jne. Lujaa ne ei kulje, mutta net luokitellaan liikenteessä hitauden takia jalankulkijoiksi. Siis voi ajella jalkakäytävillä jne. Net ei kai mene oikein häävisti maastossa. Hyvänä puolena, voi ottaa keskaria, jos ajelee asiallisesti :D
=DW= Huonojalkaisena älä osta ATV tyyppistä laitetta vaan utv auton tyyppinen mönkijä
- Anonyymi
Näitähän on vaikka kuinka paljon kun viitsii etsiä.
https://www.apukauppa.fi/product/643/sahkomopo-shoprider-888-sl
Hintaluokissa 2000 - 3000 on jopa 2 hengen laitteita. Orlon on yksi merkki, oliko jopa Tunturi? En muista kolmatta. Löytyy myös kuomullisia talvea varten.
https://www.google.fi/search?q=sähkömopo&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwjky9GB9fDkAhUI0qYKHeUnA5MQsAR6BAgIEAE&biw=1988&bih=658#imgrc=FLZqltrcWjL_zM: - Anonyymi
Skand on yksi merkki / myyjä.
- Anonyymi
Olin Hesassa shoppailemassa. Puh. Ja lääh.
Jonkin mönkijän olisin alleni tarvinnut.
Jalat eivät ole minun jalat, jalat ovat Saaran jalat ja Saara vain nauroin.
Sähkölaitoja oli ja niillä nuoriso liikkui näppärästä.
Vaan mis on tasapaino.
Aloittajalle: toivon vilpittömästi, että,saat asiantuntevilta neuvoja ja löydät jonkin vempaimen, mikä pelittää talvellakin.
Beng
Olen kertonutkin jo GZR-nimisestä sähkö-pyörästäni.
Vuodelta 2017.
Olen vaihto-aikeissa.
Tämän-vuoden-mallissa on talutus-avustin.
Peukalo-kaasu, joka käynnistää moottorin.
Helppoa olisi tuo kuljettaa olo-huoneeseen jopa rappuja pitkin.
Vaikka olisikin laukuissa viikon sapuskat.
Paino-rajoitus on 100kg. pyydän huomioimaan.
Myöskin polkiessa.
H.- Anonyymi
Hesassa pyörä on varmaankin hyvä pitä omien asuinneliöiden sisällä.
Uskallatko fillaroida sillä talvella?
Missä voit kodin ulkopuolella ladata pyöräsi, jos se alkaa nikottelemaan eli fuili loppuu.
Beng Anonyymi kirjoitti:
Hesassa pyörä on varmaankin hyvä pitä omien asuinneliöiden sisällä.
Uskallatko fillaroida sillä talvella?
Missä voit kodin ulkopuolella ladata pyöräsi, jos se alkaa nikottelemaan eli fuili loppuu.
BengSuksilla kuljetaan lumella.
Eikä Polku-Pyörässä ole lämmitystä.
Autolla siis silloin.
Stadi alkaa autoilijoiden maksamilla veroilla rakentaa lisää tolppia.
Ilmaisia.
Tänään oli paljon lapsia Eduskunta-Talolle rakennetussa leikki-puistossa.
H.hunksz kirjoitti:
Suksilla kuljetaan lumella.
Eikä Polku-Pyörässä ole lämmitystä.
Autolla siis silloin.
Stadi alkaa autoilijoiden maksamilla veroilla rakentaa lisää tolppia.
Ilmaisia.
Tänään oli paljon lapsia Eduskunta-Talolle rakennetussa leikki-puistossa.
H."Ilmaisia".
H.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061