kivan näköinen mönkijä, ei rumaa, eikä vaarallista, vaan turvallinen, johon pääsisi ja saisi ajella pitkin tantereita kauemmas.
olisipa huonojalkaisella minulla sopivan kokoinen ja
16
189
Vastaukset
Ajattelitko että veron-maksajien rahoilla?
H.- Anonyymi
Voithan sinä ostaa käytetyn mopoauton. Täytyy vaan suorittaa mopokortti ensin ennenkuin sillä saa ajaa, ellei sinulla ole voimassa olevaa ajokorttia.
Tuohon hunkzin vastaukseen haluaisin lisätä että aika moni jotka ovat huonokuntoisia tai vammautuneita ja tarvitsevat autoa päästäkseen liikkeelle niin nämä henkilöt voivat aina kysäistä avustusta kulkuneuvonsa hankitaan. Se on sille yksi sama lysti vaikka hän höpiseiski veron maksajien rahoista koska vammaislaki antaa mahdollisuuden liikuntarajotteisten hankintoihin.
Hytinäx1- Anonyymi
Onhan niitä moottoroituja kolmipyöräisiä pyörätuoleja ja mopojakin.
Sellaisella voisi olla kiva ajella, vai mitä?
- Anonyymi
Mönkijästä tulee turvallisempi vasta, kun turvakaari ja -vyö. Osa mönkijöistä vaatii B-kortin.
Suomalainen sivusto kadonnut. Maahantuoja oli muistaakseni Porissa.
Lienee kuitenkin edelleen sallittu Suomessa eikä vaadi ajokorttia.
Hinta noussut huimasti.
http://titanzero.se/titan-zero-r1/ - Anonyymi
Osta Scogon kaltainen kevyt sähköajoneuvo ei vaadi ajokorttia.
Scogo-sähköskootterilla ajaa noin 50 kilometriä yhdellä latauksella.
njjjjj - Anonyymi
Osta traktori.
Iso osa paremmista mönkijöistä on rekisteröity traktoreiksi. Lisäks on mopot ja tieliikennemönkijät. Traktoreissa hyviä puolia, voima, varusteu, turvallisuus jne. Ainoa huonopuoli nopeus.
Muuten sellainen juttu. Invascootteri joissain tapauksissa hyvä moneen. Niillä mahtuu kauppoihin, ovista jne. Lujaa ne ei kulje, mutta net luokitellaan liikenteessä hitauden takia jalankulkijoiksi. Siis voi ajella jalkakäytävillä jne. Net ei kai mene oikein häävisti maastossa. Hyvänä puolena, voi ottaa keskaria, jos ajelee asiallisesti :D
=DW= Huonojalkaisena älä osta ATV tyyppistä laitetta vaan utv auton tyyppinen mönkijä
- Anonyymi
Näitähän on vaikka kuinka paljon kun viitsii etsiä.
https://www.apukauppa.fi/product/643/sahkomopo-shoprider-888-sl
Hintaluokissa 2000 - 3000 on jopa 2 hengen laitteita. Orlon on yksi merkki, oliko jopa Tunturi? En muista kolmatta. Löytyy myös kuomullisia talvea varten.
https://www.google.fi/search?q=sähkömopo&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwjky9GB9fDkAhUI0qYKHeUnA5MQsAR6BAgIEAE&biw=1988&bih=658#imgrc=FLZqltrcWjL_zM: - Anonyymi
Skand on yksi merkki / myyjä.
- Anonyymi
Olin Hesassa shoppailemassa. Puh. Ja lääh.
Jonkin mönkijän olisin alleni tarvinnut.
Jalat eivät ole minun jalat, jalat ovat Saaran jalat ja Saara vain nauroin.
Sähkölaitoja oli ja niillä nuoriso liikkui näppärästä.
Vaan mis on tasapaino.
Aloittajalle: toivon vilpittömästi, että,saat asiantuntevilta neuvoja ja löydät jonkin vempaimen, mikä pelittää talvellakin.
Beng
Olen kertonutkin jo GZR-nimisestä sähkö-pyörästäni.
Vuodelta 2017.
Olen vaihto-aikeissa.
Tämän-vuoden-mallissa on talutus-avustin.
Peukalo-kaasu, joka käynnistää moottorin.
Helppoa olisi tuo kuljettaa olo-huoneeseen jopa rappuja pitkin.
Vaikka olisikin laukuissa viikon sapuskat.
Paino-rajoitus on 100kg. pyydän huomioimaan.
Myöskin polkiessa.
H.- Anonyymi
Hesassa pyörä on varmaankin hyvä pitä omien asuinneliöiden sisällä.
Uskallatko fillaroida sillä talvella?
Missä voit kodin ulkopuolella ladata pyöräsi, jos se alkaa nikottelemaan eli fuili loppuu.
Beng Anonyymi kirjoitti:
Hesassa pyörä on varmaankin hyvä pitä omien asuinneliöiden sisällä.
Uskallatko fillaroida sillä talvella?
Missä voit kodin ulkopuolella ladata pyöräsi, jos se alkaa nikottelemaan eli fuili loppuu.
BengSuksilla kuljetaan lumella.
Eikä Polku-Pyörässä ole lämmitystä.
Autolla siis silloin.
Stadi alkaa autoilijoiden maksamilla veroilla rakentaa lisää tolppia.
Ilmaisia.
Tänään oli paljon lapsia Eduskunta-Talolle rakennetussa leikki-puistossa.
H.hunksz kirjoitti:
Suksilla kuljetaan lumella.
Eikä Polku-Pyörässä ole lämmitystä.
Autolla siis silloin.
Stadi alkaa autoilijoiden maksamilla veroilla rakentaa lisää tolppia.
Ilmaisia.
Tänään oli paljon lapsia Eduskunta-Talolle rakennetussa leikki-puistossa.
H."Ilmaisia".
H.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4222812Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys182344Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1232177- 1171797
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2371558Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861220Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2031215Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511183Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601073TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201070