SM Sarjan alamäki on alkanut

Enää 80 kuljettajaa mukana sarjassa.
14172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

joku epätoivoinen x-uskovainen yrittää pönkittää omaa sarjaansa...turha toivo...taitaa olla x-porukalla ongelmia ratojen saamisen kanssa...?

Äänestä

Minusta tuo 80 SM-kuljettajaa näyttäisi ihan kasvulta viimevuosiin verraten ja vauhti vain kiihtyy. Usko on palannut harrasteluokkien sekoilun jälkeen. "Sisäpiirin bensat, katsastus, tuomarointi, sanktiot ja mitä vielä"

Äänestä

Moottoripäristelylajit eivät ole nykyaikaa. Tulevat polvet joutuvat ihmettelmään aikakautemme taantumuksellisuutta.

Äänestä

Ruuhimäkeen on ilmoittautunut 92 kuljttajaa. Ei ole valtavan paljon, mutta aika hyvin:).

Äänestä
  • ihan samaa mieltä, nousussa ollaan.

    Äänestä

  • Ei olla ainakaan nousussa nykyisellä tuomaroinnilla, ihme suhmurointia...

    Äänestä

  • Avaahan vähän, tai avaudu kohdetiinko juuri sinun "kultamussukkasi kaltoin"

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Avaahan vähän, tai avaudu kohdetiinko juuri sinun "kultamussukkasi kaltoin"

    Linja on ollut sama vuosikymmeniä. Miksi muuuttaa hyvää konseptia. Näin tehdään mestareita. Kohta paukutellaan taas.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Linja on ollut sama vuosikymmeniä. Miksi muuuttaa hyvää konseptia. Näin tehdään mestareita. Kohta paukutellaan taas.

    Eli saunassa sovitaan kisan voittajat.

    Äänestä

  • On se linja muuttunut enää ei sovita saunassa vaan yössä... vai mitä JT?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On se linja muuttunut enää ei sovita saunassa vaan yössä... vai mitä JT?

    Nyt oli tosi kommentti. Määrätyt eivät saa sanktioita mitenkään, toiset hipaisusta,

    Äänestä

Osallistujien keskiarvo per ajettu luokka kestää tarkempaakin vertailua...

Äänestä

Juurikin näin, mikä paraasta, pikkuluokat Raket95 ja mini60 ovat nyt voimissaan. Sieltä suuntaudutaanm tällähetkellä OKJ ja OK luokkiin jatkossa, myöhemmin KZ luokkaankin.

Äänestä

Siinäpä se, ylämäki, nousukiito, vastamäki ja alamäki. Kun noita osallistujamääriä ja harrastajien mielipiteitä kuuntelee pelipaikoilla, on selvää missä mennään nyt ja mikä on tulevaisuudennäkymät.
OK ja OKJ mini60 ovat ylämäessä nousukiidossa mukana.
Kun taasen X30 näyttäis olevan vastamäessä ja alamäessä, näkymät vain synkkenee ja potkua haetaan jopa naapurimaasta.
Rotax ja Raket120 polkee paikallaan, vankka kannattajakuntansa heilläkin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Enää 80 kuljettajaa mukana sarjassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu