Lahjoittaisitko siittiöitä? (Länsi-/Keski-Suomi)

Anonyymi

Olen jonkin verran alle 40-vuotias nainen. Olen ainakin toistaiseksi parisuhteessa. Tiedän että on viimeiset hetket, kun lisääntyminen on minulle mahdollista. Luulin aiemmin, etten halua lapsia, mutta mieleni on muuttunut viimeisen parin vuoden sisällä.
Parisuhteessa on ongelmia, eikä mies ole varma, haluaako hän sitoutua minuun ja yhteiseen lapseen. En ole varma itsekään. Niinpä olen ajatellut lapsen hankkimista yksin. Olen kuullut tästä kotioloissa tehtävästä inseminaatiosta, ja ajattelin että voisihan sitä kokeilla.

Sinä fyysisesti ja henkisesti terve mies, olisitko valmis auttamaan? Olisiko motiivisi esimerkiksi geenien jatkuminen, ilman huoltajuutta, tai elatusmaksuja?
Vastaa aluksi tähän kommentteihin, katsotaan sitten jos julkaisen sähköpostiosoitteen. Koska homman joutunee toistamaan useamman ovulaation aikaan, olisi eduksi jos asut Länsi- tai Keski-Suomen alueella.

13

828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisihan tuota siemennellä mikäli tarvista jollakulla olisi..
      Palstoilla en välitä käydä dialogia. Nimimerkin kautta tavoittaa.

    • Olen päälle viisikymppinen mies Etelä-Suomesta. Sukulaisistani geeniperimää ajatellen löytyy akateemista väkeä, kuin myös olympiatason urheilijoita. Erosin 20 vuotta sitten lääkärivaimostani, emmekä ehtineet lasta saada. Eron jälkeen muutama pitkä suhde eivät kumppanin iän ja heidän lapsiensa vuoksi enää mahsollistanut oman lapsen saamista. Olen avoin kaikille mahdollisuuksille,

    • Anonyymi

      Mieshän on aina elatusapu velvollinen jos nainen sitä jälkeenpäin vaatii. Ei kai ny kukaan mies noin tyhmä oo etteikö tota tajua.

      • Anonyymi

        Voisimme hoitaa asian siten, ettei miehen henkilöllisyys tule tietooni.


      • Anonyymi

        Kyllä Suomeen lapsia tarvitaan, jos itse vain olet lapsi ajatuksestasi varma niin toki apuja tarjoolla siihen.
        Olen samanikäinen ja kaikinpuolin hyvässä kuosissa.
        -A


    • Anonyymi

      Elämästäni puuttuu vain lapsi. Kyllä

    • Laitteleppa viestiä ja katsotaan

    • Anonyymi

      Olen henkisesti ja fyysisesti terve heteromies. Kykenen-/ haluan kantaa asioista vastuuta. En halua lähteä soitellen sotaan, vaan ensiksi odotan saavani varmuuden siitä että vastapuoli on kaikinpuolin kunnollinen ihminen ja sovelias geeneistäni lähtevän lapsen äidiksi. Olen valmis auttamaan-kyllä. Yksi motiiveistani on geenien jatkuminen. Vähintä, miten olisin valmis kantamaan vastuuta ja kantamaan korteni kekoon, on osallistuminen maksuihin, mutta myös yhteiselämä saattaisi tulla kyseeseen. Kovasti mietin sitä, et kenelle olen jättämässä runsaan varallisuuteni kun se aika koittaa. Miten saisin yhteyden juuri sinuun, joka olet se yhteistyökykyinen, oikea ja etsimäni?

      • Vaikutat kiinnostavalta. Toivoisin myös parisuhdetta. Laita viestiä nimimerkin mukaiseen sähköpostiin täällä.


    • Moi!
      Olen terve ja luotettava suomalainen mies. Autan mielelläni. Ota yhteyttä. Aloitetaan vaikka heti. Nimimerkin mukainen email käytössä

      • Anonyymi

        kohdusta suoraan eläkkeelle saavutus sekin


    • Laita viestiä. Voimme harrastaa kimppa kivaa ja lupaan siittää

    • Anonyymi

      Oletko jo löytänyt sopivan luovuttajan?

    Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3343
    2. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      59
      2474
    3. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2407
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2059
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      198
      1950
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      40
      1649
    7. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      338
      1505
    8. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      85
      1342
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      196
      1339
    10. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      26
      1331
    Aihe