Olen jonkin verran alle 40-vuotias nainen. Olen ainakin toistaiseksi parisuhteessa. Tiedän että on viimeiset hetket, kun lisääntyminen on minulle mahdollista. Luulin aiemmin, etten halua lapsia, mutta mieleni on muuttunut viimeisen parin vuoden sisällä.
Parisuhteessa on ongelmia, eikä mies ole varma, haluaako hän sitoutua minuun ja yhteiseen lapseen. En ole varma itsekään. Niinpä olen ajatellut lapsen hankkimista yksin. Olen kuullut tästä kotioloissa tehtävästä inseminaatiosta, ja ajattelin että voisihan sitä kokeilla.
Sinä fyysisesti ja henkisesti terve mies, olisitko valmis auttamaan? Olisiko motiivisi esimerkiksi geenien jatkuminen, ilman huoltajuutta, tai elatusmaksuja?
Vastaa aluksi tähän kommentteihin, katsotaan sitten jos julkaisen sähköpostiosoitteen. Koska homman joutunee toistamaan useamman ovulaation aikaan, olisi eduksi jos asut Länsi- tai Keski-Suomen alueella.
Lahjoittaisitko siittiöitä? (Länsi-/Keski-Suomi)
13
769
Vastaukset
Voisihan tuota siemennellä mikäli tarvista jollakulla olisi..
Palstoilla en välitä käydä dialogia. Nimimerkin kautta tavoittaa.Olen päälle viisikymppinen mies Etelä-Suomesta. Sukulaisistani geeniperimää ajatellen löytyy akateemista väkeä, kuin myös olympiatason urheilijoita. Erosin 20 vuotta sitten lääkärivaimostani, emmekä ehtineet lasta saada. Eron jälkeen muutama pitkä suhde eivät kumppanin iän ja heidän lapsiensa vuoksi enää mahsollistanut oman lapsen saamista. Olen avoin kaikille mahdollisuuksille,
- Anonyymi
Mieshän on aina elatusapu velvollinen jos nainen sitä jälkeenpäin vaatii. Ei kai ny kukaan mies noin tyhmä oo etteikö tota tajua.
- Anonyymi
Voisimme hoitaa asian siten, ettei miehen henkilöllisyys tule tietooni.
- Anonyymi
Kyllä Suomeen lapsia tarvitaan, jos itse vain olet lapsi ajatuksestasi varma niin toki apuja tarjoolla siihen.
Olen samanikäinen ja kaikinpuolin hyvässä kuosissa.
-A
- Anonyymi
Elämästäni puuttuu vain lapsi. Kyllä
Laitteleppa viestiä ja katsotaan
- Anonyymi
Olen henkisesti ja fyysisesti terve heteromies. Kykenen-/ haluan kantaa asioista vastuuta. En halua lähteä soitellen sotaan, vaan ensiksi odotan saavani varmuuden siitä että vastapuoli on kaikinpuolin kunnollinen ihminen ja sovelias geeneistäni lähtevän lapsen äidiksi. Olen valmis auttamaan-kyllä. Yksi motiiveistani on geenien jatkuminen. Vähintä, miten olisin valmis kantamaan vastuuta ja kantamaan korteni kekoon, on osallistuminen maksuihin, mutta myös yhteiselämä saattaisi tulla kyseeseen. Kovasti mietin sitä, et kenelle olen jättämässä runsaan varallisuuteni kun se aika koittaa. Miten saisin yhteyden juuri sinuun, joka olet se yhteistyökykyinen, oikea ja etsimäni?
Vaikutat kiinnostavalta. Toivoisin myös parisuhdetta. Laita viestiä nimimerkin mukaiseen sähköpostiin täällä.
Moi!
Olen terve ja luotettava suomalainen mies. Autan mielelläni. Ota yhteyttä. Aloitetaan vaikka heti. Nimimerkin mukainen email käytössä- Anonyymi
kohdusta suoraan eläkkeelle saavutus sekin
Laita viestiä. Voimme harrastaa kimppa kivaa ja lupaan siittää
- Anonyymi
Oletko jo löytänyt sopivan luovuttajan?
Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045271Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12326006SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011213Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17310814Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229717Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491