Montako cc voi ladata sims4 ilman pätkimistä

Anonyymi

Voiko vaikka 1-3 cc ladata sims4 peliin ilman pätkimistä mielelläni lataisin mutta olen kuullut että se pätkii ku ei oo mitään peli konetta ois kiva jos joku auttais ku ite en oo nii perillä näistä asioista

4

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Voiko vaikka 1-3 cc ladata sims4 peliin ilman pätkimistä mielelläni lataisin mutta olen kuullut että se pätkii ku ei oo mitään peli konetta ois kiva jos joku auttais ku ite en oo nii perillä näistä asioista"

      Et sitten ihan helppoja kysykään.
      Aika paljon näkee väitettävän tuon "sopivan" CC-määrän riippuvan juuri pelaamiseen käytettävästä tietokoneesta ja sen ominaisuuksista.
      Harmi kyllä tietokoneen toimintaan vaikuttaa myös CC:n laatu, ei ainoastaan määrä. Jokin CC voi jopa helpottaa tietokoneen toimintaa jossakin suhteessa, mutta keskimäärin niistä kai on järkevää olettaa olevan lisätyötä niin pelaajalle kuin koneellekin.

      On olemassa erilaisia tapoja mitata tietokoneen suoriutumista kuormasta, toinen toistaan hienompia. Minun mielestäni voi kokeilla esimerkiksi niin, että pelaa vuoroin CC:n kanssa ja vuoroin ilman. Jos jompi kumpi pelitapa hidastaa peliä selvästi, niin siitä lienee sitten jonkinmoista haittaa ja rasitusta.

      Minun on hyvin vaikea kuvitella mitä "1-3 cc" tekisi pätkimiselle, kun yksikin virheellinen tai vanhentunut CC voi saada pelin pätkimään tai ohjelman kaatumaan. Toisaalta taas muutamat pelaajat kertovat pelaavansa 6... 30 gigan CC-määrillä ilman havaittavaa pätkimistä. Olisivatko sitten heidän koneensa niitä "pelikoneita", sitä en tiedä mutta veikkaan että ovat.

      Minulla on ladattavia modien ja kaiken maailman vaatteiden ja muiden kamojen muodossa semmoiset n. 1 gigaa ja alle tuhat kappaletta. Bugaa ja renttuilee Sims4, mutta ei hiukkaakaan auta vaikka otan kaiken CC:n pois pelistä, eikä nopeammaksi muutu se pelaaminen. Tylsemmäksi kyllä.

    • Anonyymi

      Riippuu täysin koneesta, jolla pelaat. Läppärillä maksimi voisi olla ehkä 5-10, pelikoneessa rutkasti enemmän. Pelin ei missän nimessä pitäisi 1-3 modista pätkiä/kaatua. Mutta siis riippuu koneesta. Mikä kone sinulla on käytössäsi?

      • Anonyymi

        "Riippuu täysin koneesta, jolla pelaat. Läppärillä maksimi voisi olla ehkä 5-10, pelikoneessa rutkasti enemmän. Pelin ei missän nimessä pitäisi 1-3 modista pätkiä/kaatua. Mutta siis riippuu koneesta. Mikä kone sinulla on käytössäsi?"

        Jaa että läppärillä maksimi olis ehkä 5-10 ? Mulla on Asus - läppäri, yli 7000 kpl CC:ä noin 100:ssa tiedostossa ja hyvin pyörii Sims 4. Mistä muuten keksit että läppärillä tai yleensä tietskalla olisi jotain maksimeja CC:n suhteen? Stetsonista?

        Kantsii kyllä pikkasen kattoa mitä CC:ä lataa koneelleen. Kuta useampi, sitä todennäkösempää että löytyy jotain skeidaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Riippuu täysin koneesta, jolla pelaat. Läppärillä maksimi voisi olla ehkä 5-10, pelikoneessa rutkasti enemmän. Pelin ei missän nimessä pitäisi 1-3 modista pätkiä/kaatua. Mutta siis riippuu koneesta. Mikä kone sinulla on käytössäsi?"

        Jaa että läppärillä maksimi olis ehkä 5-10 ? Mulla on Asus - läppäri, yli 7000 kpl CC:ä noin 100:ssa tiedostossa ja hyvin pyörii Sims 4. Mistä muuten keksit että läppärillä tai yleensä tietskalla olisi jotain maksimeja CC:n suhteen? Stetsonista?

        Kantsii kyllä pikkasen kattoa mitä CC:ä lataa koneelleen. Kuta useampi, sitä todennäkösempää että löytyy jotain skeidaa.

        Sama täällä. Ihan vanhahkolla(ostettu 2015) hp notebookilla mennään ja peli toimii upeasti,grafiikka-asetukset korkealla(jätän kyllä heijastukset pois) ja ladattua CC kamaa löytyy satoja. Eipä edes se parjattu sims 3 töki tällä koneella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1889
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1870
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      372
      1692
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      215
      1229
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1148
    6. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1111
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1046
    8. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1015
    9. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      82
      1011
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      50
      981
    Aihe