Olen huolestunut Pattayan hurjasta liikenteestä.

11

<50

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hu huh !!

      Aikkas hurja video löytyy tuon linkin takaa linkistä....
      Kohta kolome ja puali miljoonaa katsojaa....

      Sanon ihan....en taida.....taidanpas...

      KhiiJai!!!!

    • Tämä pilluralli on minua aina huolestuttanut Pattayalla.
      Ympäri, ympäri 24/7 , torvet piippaavat ja häiritsevät kunnon ihmisten unta.
      Toisia turisteja viedään panemaan, toiset tulevat panemasta ja jotkut ovat menossa panemaan.

      Kauhiaa ja rietasta on meno Pattayalla sano.

      • Anonyymi

        On se hurjaa.
        Toisin on Hui Haissa.
        Chiang Maista ei niin väliä.


      • Anonyymi

        Pattiksen liikenne ei ole sen hurjempaa kuin muuallakaan Thaimaassa.
        Silmät auki ja selvinpäin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pattiksen liikenne ei ole sen hurjempaa kuin muuallakaan Thaimaassa.
        Silmät auki ja selvinpäin.

        Tämä väittämä totta lie.

        NumBall täällä toisaalla erittäin ansiokkaasti ja asiallisesti kirjoitti siitä, kuinka hurjaa liikenne Hua Hinissä on ja miksi. Suosittelen lukemaan kirjoituksensa.

        Bangkokin liikenteestä ehkä ei kannata kirjoittaa tässä vertailuyhteydessä mitään.

        Muistelisin joskus jostain lukeneeni jotain tilastoihin pohjautuvaa tietoa siitä, mikä oli turistien kannalta vaarallisin mopoilukohde Thaimaassa.

        Arvanneeko kukaan mikä oli tämä kohde?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä väittämä totta lie.

        NumBall täällä toisaalla erittäin ansiokkaasti ja asiallisesti kirjoitti siitä, kuinka hurjaa liikenne Hua Hinissä on ja miksi. Suosittelen lukemaan kirjoituksensa.

        Bangkokin liikenteestä ehkä ei kannata kirjoittaa tässä vertailuyhteydessä mitään.

        Muistelisin joskus jostain lukeneeni jotain tilastoihin pohjautuvaa tietoa siitä, mikä oli turistien kannalta vaarallisin mopoilukohde Thaimaassa.

        Arvanneeko kukaan mikä oli tämä kohde?

        Eikö kukaan?


    • Niin, onko tutkimuksia siitä että pannaanko Pattayalla keskimääräistä enemmän / asukas/ neliökilometri kuin jossain muualla?

      Kävin taannoin Mumbain sekä Manilan köyhien kortteleissa. Asukastiheys näissä on käsittämätöntä luokkaa.
      Uskon että näissä paikoissa peitot viuhuvat tiuhemmin kuin Pattayalla.

    • Senssu vihaa suunnattomasti jos joku paneskelee Pattayalla.
      Ei ota sitten lainkaan kantaa siihen että sitä tehdään hyvin laajalti ympäri tunnetun maailmamme.

      • Anonyymi

        Onko se sitten jotenkin parempaa kannan ottoa, mitä ilmeisemmin mitä, sinä olet harrastanut esmes Turkin ja Gambian matkailu palstoilla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko se sitten jotenkin parempaa kannan ottoa, mitä ilmeisemmin mitä, sinä olet harrastanut esmes Turkin ja Gambian matkailu palstoilla?

        Taisi pojun äiti kadota Turkkin ja Gambiaan , kuin Loirin äiti leffassa pojat... tästä on jäänyt nasulle ikuiset traumat, sinänsä kyllä traumalogia on mielenkiintoinen tieteenala, tässä tapauksessa paljonkin yhteydessä avauksen aiheeseen, Thaimaan mopoiluun.


    • Anonyymi

      Hienosti tänäänkin olemme saaneet lukea, lerpan ystävällismielisen asiallista jutustelua Pattayasta ja sinne matkailevista, kunnon ihmisistä.

      Hänellä sitä, tuota sielunkauneutta aina löytyy lämminhenkisistä vastauksistaan!

      "Tyylikkäällä" kerronnallaan yrittää uskotella kirjoittelevansa totuuden, vain totuuden, mitään siitä poisottamatta ja mitään siihen lisäämättä!

      Uskomatonta tuo kateutensa Pattayan matkaajia kohtaan...

      Dissosiatiivinen identiteettihäiriönsä (engl. dissociative identity disorder, DID, "monipersoonahäiriö" tai "sivupersoonahäiriö") on dissosiaatiohäiriöistä monimutkaisin eikä enää ole lukuisien lääkärien kertoman mukaan hallinnassa ja parannettavissa.
      Pattyalaiset aloittivat jo aiemmin tyhmät puheensa ja nyt yhdessä Lerppaharjulaisten kanssa, viihdyttävät meitä kauheimmilla kirjoituksillaan, ylpeillen saannoksistaan palstoilla ja kuvitellen Pattyan nousevan tällä tavoin uuteen kukoistavaan nousuun, mutta toivotonta on taistelunsa...

      Don Quijoten tavoin Pattyalaiset yrittävät Lerppaharjun Sancho Panzat apunaan kiivetä matkailupalstojen valtiaiksi, hävyttömillä puheillaan, mutta toisin on käynyt! Vähäinenkin arvostus Pattyaa kohtaan on kansan silmissä kadonnut ja niinpä heidän arvostuksensa on nostanut viihtyisän ja rauhallisen Hua hinin, Thaimaan helmen, matkailun kärkeen, paikkaan, joka sille luontojaan kuuluukin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1868
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      126
      851
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      123
      657
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      598
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      555
    6. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      62
      495
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      267
      480
    11. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      463
    13. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      9
      456
    14. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      31
      435
    15. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      429
    16. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    17. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      415
    19. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      406
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      6
      395
    Aihe