Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n.
Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambasta, tuomareilta 11 pistettä.
Pitkälti kansan äänten varassa aiemmin jatkoon päässyt Halme ei saanut nyt tarpeeksi pisteitä äänestäjiltä.
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/ttk-ope-claudia-ketonen-lausui-pysayttavat-sanat-jani-halmeesta-tama-on-ollut?s24
Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambasta, tuomareilta 11 pistettä.
Pitkälti kansan äänten varassa aiemmin jatkoon päässyt Halme ei saanut nyt tarpeeksi pisteitä äänestäjiltä.
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/ttk-ope-claudia-ketonen-lausui-pysayttavat-sanat-jani-halmeesta-tama-on-ollut?s24
Vastaukset 29
Vanhimmat
Näköjään nyt oli aika. Joka kerta jotkut putoaa pois. Pelin henki.
Ei ihminen voi tippua? Neste tippuu.
Ihminen PUTOAA ja vesi tippuu!
Kaikki nesteet tippuu, ei ainoastaan vesi.
Korkea aika oli Janin jäädä pois kisasta, ei sitä kompurointia ollut kiva katsella ja sääliksi kävi äijää.
Jäykältä näytti Janin meno!
Tanssi päättyy tarinat jatkuu. Kiinnostavia esityksiä.
Kohti seuraavaa broggista. Mukava höpöttäjä.
Mielen kiintoista että tanssi katselu on noin suosittu laji.
Jäätanssin vapaaohjelmankin iso fani.
Onko pakko katsella, jos ei ymmärrä, niin ei ymmärrä? Pälä, pälä, pälä.
Turhake tämä Halme ja tervo.juntit pohtii muka asioita ja ovat rumia.
Pääasia, että hänellä itsellään oli ainakin hauskaa. Ilopilleri.
Pohtivat muuten ihan fiksuja asioita. Eikä ne mitään rumia ole, miehen näköisiä miehiä. Ei enää ihan nuoria.
tyhmää ku tippuivat 🐝 mutta jokuhan aina tippuu ihan ok
ei ne tippunut ne putosivat 🥳
molemmat sanat tarkoittavat samaa asiaa
Hyvä että huonoin pari tipahti poissa ettei käynyt kuten Kanki kaikkoselle että vaikka oli huono tanssija niin jatkoi kierroksesta toiseen kun ihmiset halusivat nauraa kun hän on huono tanssija.
Mutta jatkoon kuitenkin alkumetreillä , olsiko ollut " kuuluisuuden ansiota "? Kenties
Kuuluisiahan ne kaikki osallistujat on, tavalla tai toisella.
Jani oli myönteinen piristys ohjelmaan. Positiivinen ja mukava. Hyvä kun jatkoi näinkin pitkälle. Mutta hyvä hetki oli nyt pudota kun ero muihin on niin suuri.
Tärkeintähän se on, että heittäytyy rohkeasti mukaan, kun saa mahdollisuuden.
Samaa mieltä Janin positiivisuudesta...näin hänet "livenäkin" ohjelman aikana...kun kannustin häntä kadulla nähdessäni...hän vaikutti tosi symppikseltä tyypiltä !!!
Jeffery Dahmer varmaan voittaa nää kekkerit ja Minja ja kumppanit Jasmin yms ovat iloisia ja tyytyväisiä ja onnellisia
Kuka ja mikä on tuo Jeffrey ? Nääs kun ei tule luettua juoruja....
Kyllä Jani Halme olisi saanut vielä jatkaa, kyllä hänkin kovasti opetteli tanssin saloja ja on lisäksi huumorimiehiä, ennemmin olisi saanut lähteä se Ellinoora!
Ehdottomasti oli hyvä, että tippui. Miellyttävä ihminen Jani, mutta tanssi ei ole se juttu missä hän voisi kehityä tai kilpailla.
Kankin kompetenssi on Kepu
Anni Ihamäki olis saanut poistua kun se vaan ei osaa tanssia!!!!!
Ois pitäny pudota Heti kun jäi viimeiseksi! Eikä mitään säälipisteitä
1. Kierroksella jo.
Jos ei osaa, ei osaa.
Tippui ihan syystä, paremmat jatkaa.
Mutta mikä pari voittaa? Mun mielestä Janne tai Matti.
Ennustemarkkina antaa tällä hetkellä Janne Saariselle & Katri Riihimäelle 49% todennäköisyyden:
https://povaamo.fi/markkinat/kuka-voittaa-tanssii-tahtien-kanssa