VBS skripti

eräällä sivulla tuli ilmoitus
-VBS SCRIPT -
Klikkasin rististä sivun pois onko VBS SCRIPT ei vaarallinen vai örkki.
2141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koodipätkä, joka tekee mm. muutoksia rekisteritietoihin. Se voi muutella käynnistystiedostoja, ohjelman ominaisuuksia jne. Se joko ajetaan tai ei. Sen jälkeen muutokset on tehty ja jos niistä on haittaa alkuperäisten asetusten palauttaminen on melkein mahdoton ilman uudelleenasennusta. Jos et ole 110% varma älä suorita.

Äänestä

>...onko VBS SCRIPT ei vaarallinen vai örkki.

Mitäs luulisit ? Onko vaarallista jos joku muut voi määritellä koneesi asetukset ETÄNÄ !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaarallinenko kirjoitti:

eräällä sivulla tuli ilmoitus
-VBS SCRIPT -
Klikkasin rististä sivun pois onko VBS SCRIPT ei vaarallinen vai örkki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu