Kontiomäki asuinpaikkana

Muuttajia olisi Kontiomäkeen muttei teillä oo enään edes Siwaa. Onko tiedossa suunnitelmia lähikaupan aloittamisesta uudelleen K-ketjun tai Siwan?
3360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä se nynoaami hupsuaa, onhan siellä koomamarket öljymäellä ja kalastustarvikekauppa, lämmintä ruokaa päivittäin ja varmaan onnistuisi ostaa annoksinakin omaan törppöön. Sopiva päivälenkki autottomalle. Paltamo ja Kajaani ihan kyljessä, junalla molempiin

Äänestä

En todella muuttaisi siihen räkälään, paltamo ja ristijärvikin enemmin

Äänestä
  • No siksipä et tänne ole muuttanutkaan kun kortin polttaneet ei pääse kauppaan jos ei kävele

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muuttajia olisi Kontiomäkeen muttei teillä oo enään edes Siwaa. Onko tiedossa suunnitelmia lähikaupan aloittamisesta uudelleen K-ketjun tai Siwan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu