Kyttä teloitti jälleen

Anonyymi

Varmisti vielä toisella laukauksella, että varmasti kuollut.

"Poliisi ampui kohdetta kohden kaksi laukausta.
Mies kuoli poliisin luoteihin Helsingin Käpylässä Kullervonkadulla.
Poliisi sai hälytyksen noin kello 13.30, kun yksityisasunnosta Kullervonkadulla kuului tappelun ääniä.
Poliisin päästyä paikalle asunnolta poistui kaksi naista, joita poliisi ei ole toistaiseksi tavoittanut.

Asuntoon jäänyt mies käyttäytyi uhkaavasti poliiseja kohtaan ja poliisi joutui käyttämään etälamautinta.
Mies kuitenkin jatkoi poliisien uhkailua aseella. Uhan torjumiseksi toinen poliisipartion jäsen ampui uhkaavaa miestä kohden kaksi laukausta.
Kohdehenkilö menehtyi asunnossa."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006186573.html

Akkoja eivät edes yrittäneet kiinni, mutta miehen murhasivat. Niin tyypillistä. Kytälle sulka hattuun vai jokohan on kuinka monta murhaa ennestään. Kuinkahan moni kytistä on sarjamurhaaja, varmasti aika moni, mutta sitä ei kerrota julkisuuteen.

6

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuosia sitten väitit, että poliisit murhaavat Suomessa joka vuosi tuhansia, mutta sitä ei kerrota julkisuuteen.

      • Anonyymi

        Vuosi sitten et ottanut lääkeitäsi, etkä ota näköjään nytkään.


    • Anonyymi

      Kyllä tässä tapauksessa poliisin toiminta oli liioiteltua.
      Se on heille kuitenkin sallittua, he saavat murhata sinut vaikka uhkaisit heitä vain linkkarilla.

      • Anonyymi

        Kannattaako heitä siis uhkailla?


      • Anonyymi

        Kannattaako kytille maksaa palkaa ja pitäisikö oikeuskaitoksen tuomita kytätkin vai pitäisikö kansan tuomita.


    • Poliisilta oikeaa toimintaa, että ampui aseella uhkaavan miehen. Nostan hattua sille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1695
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1538
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1421
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1261
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      91
      1201
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1064
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1035
    Aihe