Onko mahdollista saada L ysin keskiarvolla?

Anonyymi

Haluaisin kirjoittaa L:n pitkästä matematiikasta ja fysiikasta. Molemmissa aineissa keskiarvoni on 9. Onkohan mahdollista saada L, jos luen kirjoituksiin paljon ja käyn abikurssit?
Jos täällä on ällien kirjoittajia, niin millaisia kurssiarvosanoja saitte?

4

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On varmasti mahdollista, mutta vaatii sinulta nappisuoritusta kirjoituksissa. Toisaalta myös kympin arvosanan omaava tarvii sen nappisuorituksen laudaturin saadakseen.

    • Anonyymi

      Riippuu paljon myös siitä, miten paljon arvosanoillasi on katetta.

    • Anonyymi

      Onhan se tietysti mahdollista. Mutta käy joka tapauksessa abikurssit.

      Itellä oli lukiossa ysiä ja kymppiä ko aineissa, ylppäreihin ei tarvinnut lukea, kun piti osaamisen koko ajan kunnossa. Olin kiinnostunut fyssasta ja matikastakin, huippuarvosanat tulivat itsestään.

      Näen hieman ongelmallisena sen, että tavoittelet kovia arvosanoja, mutta oletko ollenkaan kiinnostunut matikasta ja fyssasta. Vaatii tosi paljon työtä saada ne ällät, jos sisältö ei merkitse sinulle paljoakaan. Jos taas fyssa ja matikka saa sinut syttymään, ällät tulevat siinä sivussa. Eli keskity itse asiaan, unohda ällät ja saat ne kaupan päälle.

    • Anonyymi

      Käy katsomassa vanhat yo-kokeet, niin huomaat, että aika paljon saa mennä pieleen myös ällän arvosanassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11625
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8831
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4393
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3954
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3636
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3600
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3222
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2415
    Aihe