Hieno urheiluviikonloppu tulossa Lahden Jokimaalla. Kuninkuusravit! Kaikki mukaan, ravibusseja lähtee ainakin 60! Köyhät jää tuijottamaan autoja!
Kohta ravataan!
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ennemmin tööllistelen autoja kun lähden katsomaan hevos rääkkäystä. Lailla pitäisi kieltää eläimillä rahastus sairasta.
Pääset raveihin sitten kun opit kirjoittamaan.
Eläinsuojelijat koska heräävät tuohon järkyttävään eläinten rääkkäämiseen. Ihmisten rahanahneuden takia eläimiä rääkätään,kuten raveissa hevosia. Sairasta ja julmaa touhua.
Aivan onhan noita hevosia kuollut raviradalle.. Hepan paikka on juosta vapaana aidatussa alueella pellolla eikä jonkun älypään ohjattavana.. Hyi olkoon
Koskahan Jyväskylän Vihreät valtuutetut heräävät tekopyhyydestään ja vaativat saasterallin lopettamista. Ei kai raha mene Vihreillä aatteen edelle, eihän?
Se on kun lippalakki juntit päättää jotta rallit pidetään niin ei siinä auta itku markkinoilla... Joutaisi tämäkin melusaaste hömpötys kieltää lailla.