Meidän Lada keitti -25 asteen pakkasella :(
Kun Lada keittää
hohohoho
43176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jäikö lohkolämppäri päälle(:
mahtoiko iigorissa olla pakkasnestettä? jos ei se on ollu jäässä ja hyvästit koneelle...
Harvasta autosta kone menee ,mut kansipahvi ehkä.Vie sulaa ja ajele opeli kuskien kiusaksi hymy huulilla...iltalehes/sanomis et hyväkuntosta ladaa on jo vähä.70-luvul sai ja oli tyytyväinen kun oli ees lada.
näit siten hyväksi laiminlyödä nesteiden pakkasenkeston tarkistamisen jo syksyllä. itselläni on -20 jäähynesteet kesäisin, ja talvella -38:a kestäväksi luvatut liemet.
Pissapojassa on talvisaikaan enimmäkseen sinolia, irrottaa suolan ja rasvan tosi tehokkaasti vielä -32:ssa. sen kylmempää en ole suomesta löytänyt. kesällä pissapoikaan riittää vesi, tilkka sinolia ja pisara (ja vain yksi täyteen tankilliseen) fairyä.
Mutta jos mehut pysyy sisällä ja kone käy, öljy on mustaa, eikä harmaata, tuskin mitään ihmeempää tapahtui.