Suomen poliisi vs USA:n poliisi

Nyt on Suomessakin poliisi opetellut lopettamaan ihmisiä. Ennenkaikkea ihan hetken päähänpistosta. Kysykää vaikka USA:n poliiseilta sillä heillä tuo homma on ollut hallussa jo kauan.
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tätä ilmiöttä todella kannattaa pelätä jotain hämärää tässä konstaapeli tapossa on eihän aseellinen ylivoima vastaan aseeton henkilö ja ammutaan kaksi laukausta aseettomaan henkilöön ylivoimalla. Kytät alkavat ampumaan ihmisiä selkään jos näistä ei anneta ankaria rangaistuksia. Nämä uhoavat tiedä vaikka se dopingaineista kärähtänyt kyttä pienessä dopingissa ampunut liipasin ollut herkässä ja ihmisiä ammutaan hengiltä outoa, että kytät eivät ylivoimallakaan saaneet henkilöä rautoihin. Kytillä hermot olleet kireällä ja tästä johtuen ensin ammuttiin koirat ja nyt ammuttiin jo ihminenkin jotain nyt on pielessä. Ehdottomasti olen sitä mieltä, että konstaapeli syytteeseen taposta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt on Suomessakin poliisi opetellut lopettamaan ihmisiä. Ennenkaikkea ihan hetken päähänpistosta. Kysykää vaikka USA:n poliiseilta sillä heillä tuo homma on ollut hallussa jo kauan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu