Hei!
Minulla on tänä vuonna meneillä abi vuosi. Kirjoitan syksyllä englantia ja biologiaa ja tähtään hyviin numeroihin kuten L ja E. Minua silti huolestuttaa ihan kauhean paljon , sillä en ole saanut hyviä vinkkejä lukemiseen. Lukion aikana englannista olen saanut kursseista ysejä ja pari kasia tuli, bilsasta olen saanut kaseja ja seiskoja. Englantia olen lukenut kesälomalla tosi paljon sekä harjoitellut yo-kokeilla.
Onko teillä siis hyvejä vinkkejä L:n saamiseksi sillä tähtään farmasiaan
Miten voi saada hyviä numeroita yo-kokeista
5
212
Vastaukset
- Anonyymi
Tähtäät "hyviin numeroihin kuten L ja E".
Milloin L ja E ovat numeroiksi muuttuneet?
Opettele ainakin kiireesti täsmällistä suomea!- Anonyymi
En pyytänyt mitään sellaisia turhia ja säälittäviä kommentteja
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En pyytänyt mitään sellaisia turhia ja säälittäviä kommentteja
Pyysit hyviä vinkkejä L:n saamiseksi. Sinun on tosiaan syytä kiinnittää enemmän huomiota kirjalliseen esitykseesi, vaikka et haluaisi, sillä L edellyttää myös hyvää kielenkäyttöä ja tarkkuutta sanojen valinnassa. Tämä ihan vain vinkiksi!
- Anonyymi
Oksä niinkun ihan todessas sä kuulostat joltakin mummolta joka valittais ihan kaikesta. Eksä siis huomaa et en sulta ainakaan mitään vinkkejä halua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oksä niinkun ihan todessas sä kuulostat joltakin mummolta joka valittais ihan kaikesta. Eksä siis huomaa et en sulta ainakaan mitään vinkkejä halua.
Mikähän sinunkin oikea ongelmasi on?
Sinä et määrää, kuka täällä kommentoi. Myös mummot ja vaarit, opettajat ja YTL:n sensorit saavat kommentoida. Sait paremman vinkin kuin ansaitset!
Mutta kysy ihmeessä vielä parempia vinkkejä koulutovereiltasi ja ystäviltäsi! Vai eikö niitä ole? Ai niin, "en sulta ainakaan mitään vinkkejä halua"! Ei sellaisella ystäviä ole...
Nimim. Onneksi en ole mummosi enkä vaarisi, en äitisi enkä isäsi! Hävettäisi. Ystäväksesi en suostu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle463159Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362681Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532624Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1112408Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle512183Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3511951- 1501586
- 751450
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231278Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.291218