Olen joutunut käymään Joutsan tk:ssa päivystyslääkärillä. Kaksi kertaa kesken tutkimusten lääkäri on sanonut suoraan että AIKA LOPPUI.
Ihmettelin että aika loppui, sitten tajusin että päivystävällä lääkärillä on joku max. aika minkä voi käyttää yhtä potilasta kohden.
No, mulle kävi niin että toisella kertaa lääkäri lopetti siihen, enkä saanut mitään apua. Menin seuraavana päivänä uudestaan, oli eri lääkäri, jolta sain apua vaivaani.
Toisella kerralla lääkäri ehti vielä sanoa että apteekissa on resepti valmiina, ei sen enempää.
Onko kenelllekään teistä käynyt samalla lailla, vai olenko ainoa poikkeus?
Terveyskeskusasiaa
10
118
Vastaukset
- Anonyymi
On minulle sattunut samanlainen tapaus, oli varmaan joku keikkalääkäri täällä käymässä eikä uskaltanut poiketa minuuttiakaan korkeimman määräyksista.
- Anonyymi
Noin toimien jonot etenevät nopeasti , mitäpä siitä jos taudit ja vaivat siirtyvät huomiseen . Silloinhan on jo joku toinen päivystämässä .
- Anonyymi
yleensä siellä jonottaessa vaivat paranee itsestään ja pääsee lähtemään jonosta kotiin
- Anonyymi
Voi siellä satteella käytä satteensuojassa ja talvela lämmittelemässä
- Anonyymi
Oudointa asiassa on että meikä tilasi aikaa poppamiehelle ja sai sen , ihmeellisintä on että kellon näyttäessä varattua aikaa kyseinen virkahenkilö kutsui minut otolle .
- Anonyymi
Lääkäreistä en tiedä mutta sen yhden vastaanoton hoitsun bongasin kerran hudesta. Kolmelta oltiin kämpillä ja aikaa riitti puoli kuuteen asti. Lähti sitten oman miehensä viereen ettei ihmettele. Ei ole kuulema saanut aikoihin kunnon kyytiä.
- Anonyymi
Oliko kyseessä yöllinen ns, märkä uni ?
- Anonyymi
avaatko hieman enemmän mikä on hude
- Anonyymi
Oijee.. Joutsassa tapahtuu...hude on tietty Huttulan yökerho..veikkaan.
Varmaan aika yleistä..akka nai toista ja sit kotiin missä ei saa mitään ja nukkuu ukkonsa vieressä...vittu mitä touhua, tai..no😄 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oijee.. Joutsassa tapahtuu...hude on tietty Huttulan yökerho..veikkaan.
Varmaan aika yleistä..akka nai toista ja sit kotiin missä ei saa mitään ja nukkuu ukkonsa vieressä...vittu mitä touhua, tai..no😄Missä elämänrytmi olisi toisenlainen ? kerro kun huomaan että oletat noin olevan ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t503347- 151740
- 361721
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171661Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251392Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401322- 611299
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901085Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221033- 128984