APAUA! DVD EI LUE!

Piu

Ostin 1,5 vuotta sitten dvd vhs yhdistelmän. Laite on toiminut moitteettomasti kunnes ostin pari kk sitten erään dvd:n joka ensi katsomalta vähän säröili. No katsoin sen uudestaan pari vkoa sitten ja nyt se säröili vähän enemmän. Muut dvd lehvat ovat toimineet moitteettomasti. Tähän mennessä.

Nyt dvdni ei lue lainkaan. Kun laitan levyn pesään, kone etsii tovin mitään löytämättä. Kannattaako tälläisetä enään korjata? Maksoin aikoinaan aparaatista 350 e.

Kiitos jo etukäteen!!

2

532

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kunto

      Elektroniset laitteet ovat sen verran herkkää tavaraa, että esim. DVD-soittimiin ei kannata laittaa viallisen näköistä "lättyä". Vaikka kyseessä on optinen lukupää se voi vaurioitua. Parhaiten laitetta huoltava liike voi vastata huollon kannattavuuteen jos kuvailet tapahtunutta. Ei ne huoltokustannukset aina uuden laitteen hintaisia ole.

      • Kyselin oman tavallisen dvd-soittimen korjausta joka maksoi aikoinaan n.350€,ja joka omia aikojaan päätti alkaa temppuilemaan.Niin liikkestä niin sanoivat että alle sadan euron eivät edes auvaa edes kantta koko laitteesta!
        Nykypäivänä saa sadalla eurolla jo paremman laitteen kuin tuolloin 350 eurolla!
        Kannattaa ainakin tiedustella liikkeestä korjausarvio ennen huoltoa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe