Marsun häkki

Olemme koko perhe haavilemassa 2:sta marsusta ja meille mahtuisikin suht koht iso häkki (mies voisi itse rakentaa) se olisi noin 55x150cm. Kysymys kuuluu voiko rakentaa 2 kerroksisen ja laittaa sitten tason tai tikapuut yläkertaan. Minkä laiset ne pitäisi olla jyrkkyys?
1148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä voi, vaan ei tarvitse olla kovin korkealla se toinen taso, marsut kun eivät kiipeilyä harrasta.
Ehkä tikapuiden sijasta voisi laittaa luiskan mitä pitkin kulkea, toisaalta pitäisin hyvänä sellaista puolihäkki kerrosta, eli rakentaisitte tason vain puoleen väliin häkkiä, vaikka sitten sen verta matalalle, että marsu pääsisi hyppäämään tasolle vaikka tiiliskiven päältä, samalla kynnet kuluisivat sopivasti.
Taso ei myöskään saa olla verkkoa tai kalteria, kun
marsut ovat sellaisia lylleröitä eikä kovin taitavia tasapainoilijoita :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulisiko marsut kotiimme kirjoitti:

Olemme koko perhe haavilemassa 2:sta marsusta ja meille mahtuisikin suht koht iso häkki (mies voisi itse rakentaa) se olisi noin 55x150cm. Kysymys kuuluu voiko rakentaa 2 kerroksisen ja laittaa sitten tason tai tikapuut yläkertaan. Minkä laiset ne pitäisi olla jyrkkyys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu