Autopesulaan menossa

Nainen ajoi kauppakeskuksen lasiovista sisään Helsingin Laajasalossa.
Tarkoitus pestä auto , mutta erehtyi muka ovista. Onneksi ei ajanut maitohyllyille asti, kun asiakkaat sekä vartijat pysäyttivät.
Lopulta poliisi vei auton ja naisen.
Toteamus ; tuollaista voi käydä vain naiselle!
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Miehet ajaa moottoripyörillä . . .samalla tavalla.

1Äänestä

Tuttu usii kortin..

Äänestä

Vanhempi herrasmies osti hesalaisesta autoliikkeesta automaattivaihteisen auton ja ajoi sillä liikkeen ovesta ulos. Liike sijaitsi katutason alapuolella, joten mies joutui autoineen heti ylös nousevaan luiskaan, pysähtyi, myyjä oli ehtinyt sulkea ovet, mies löysi automaatista sopivan "pykälän", painoi kaasua, hellitti jarrun ja tupsahti läpi ovien takaisin autohalliin.

Kol-kot

Äänestä

Youtube täynnä naisten "autoiluja" juuri tuossa aloituksen tunnelmassa kuvattuja.
Kun ei osaa, niin ei osaa. Sama politiikassa, naiset tulisi jättää politiikasta ja jopa äänestämisestä kylmästi ulos.

Tuloksena parempi ja viisaampi maailma.

Kunnei niitä "tunteisiin ja tuoksuihin" perustuvia päätöksiä tehtäisi.

Äänestä
  • Höh. Höh. Tiedätkö Emma Kimiläisen joka todella osaa ajaa?
    Ja toki tiedät monta maanteiden kuningas Teuvoa.

    Naisen pitää olla vain monta kertaa parempi kuin " hyvä jätkä" ja hyvä jätkä niittää perusErkkinä mainetta ja kunniaa.

    1Äänestä

Osui ja upposi naisten sieluun. Sen kuulee äänestä, kun vanhempi naisihminen lähtee autolla liikkeelle: moottori huutaa kovilla kierroksilla, ja luistatetaan kytkintä tai nostetaan nopeasti, josta seuraus kengurut loikkii tai auto sammuu.

Äänestä
  • Niin mikä "osui ja upposi" ? Silloin kun lähden vihaisesti pihasta, auto kyllä rääkäisee ja pihatiehen jää ruma jälki renkaasta, muuten ei tapahdu kumpaakaan.

    Naisten huonoudesta on turha puhua niin kauan, kun on niitä mieäsautoilijoita, jotka kääntyessään oikealle koukkaavat vasemman kaistan kautta. Ja niitä, jotka eivät tiedä autossa olevan tai osaa käyttää vilkkua. - Nm. Revi siitä

    2Äänestä

  • Äläs tyttö repee!

    Äänestä

  • Aikoinaan oli sellainen poikabändi kuin Take That. Jälkeläiselläni oli hauskaa kun suomensin nimen; Revi Siitä. Nimimerkkini juontuu siitä pienestä tapahtumasta elämässäni kauan sitten. - Nm. Revi siitä ajatuksesta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aikoinaan oli sellainen poikabändi kuin Take That. Jälkeläiselläni oli hauskaa kun suomensin nimen; Revi Siitä. Nimimerkkini juontuu siitä pienestä tapahtumasta elämässäni kauan sitten. - Nm. Revi siitä ajatuksesta

    Ainahan semantiikassa ja sanontojen tarkoituksissa on hiuksenhienojakin eroja, mutta "Revi siitä" on kyllä erittäin hyvä käännös sanonnalle "Take That". ; )

    Ajamisesta sen verran, että meillä miehillä on varaa arvostella sitten, kun monet meistä lakkaavat ajamasta kuin pulloperse siat...

    Äänestä

  • "Pulloperse siat" ? - Nm. Nyt en osaa 'suomentaa'

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "Pulloperse siat" ? - Nm. Nyt en osaa 'suomentaa'

    Känsäperseet istuu ammatikseen.

    Äänestä

  • No mutta eikö "ammatikseen" ajavat nyt sentään jotenkin ajamishomman osaa ja taida, se on ikäänkuin hyppysissä ja takaraivossa. Kyllä ne urveloimmat kuskit löytyy harvemmin rattiin tarttuvista ja / tai niistä, joiden ei enää ollenkaan pitäisi. - Nm. Refleksittömät

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nainen ajoi kauppakeskuksen lasiovista sisään Helsingin Laajasalossa.
Tarkoitus pestä auto , mutta erehtyi muka ovista. Onneksi ei ajanut maitohyllyille asti, kun asiakkaat sekä vartijat pysäyttivät.
Lopulta poliisi vei auton ja naisen.
Toteamus ; tuollaista voi käydä vain naiselle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu