Kun tulin täällä käymään muutaman vuoden tauon jälkeen niin ei voi kehuo että olisi mennyt parempaan päin. Kävelin ja katselin kaupunkia muutamana iltana niin huumemyyjät tuli kyselemään olenko etsimässä ainetta. Miksi ei edes täällä puhdisteta huumemyyjiä kadulta. Onko se yleisesti hyväksytty ansaintakeino.
Huumekauppa olisi mahdollista kitkeä kun hankittaisiin riittävästi huumekoiria jotka partioisivat kadulla ja etsisivät hajun perusteella tekijät ja käyttäjät ja puhdistuspartiot korjaisivat vähintäin lainsalliman kolmen päivän arestiin tutkinnan ajaksi. Sitten seurattaisiin onko uudestaan kohteessa hajujäämiä ja taas sama kolmen päivän kuuri.
Kohta huumekauppa on niin iso bisnes että ei kukaan sitä hallitse ja varastetaan toinen toiseltaan ostojen rahoittamiseksi.
Huumemyyjät aktivoituneet koulujen alkaessa
10
58
Vastaukset
- Anonyymi
Johtuneeko joensuun liivijengeistä, joille poliisi ei mahda tai halua tehdä mitään ?
Portsarit ja tietyt rakennus yrittäjätkin hengailevat näiden liivijengiläisten kanssa. Mm. Feeferiin en astu jalallanikaan, baarin henkilökunta jumaloi näitä sankareita.- Anonyymi
Mitkä rakennusyrittäjät? Kiinnostaisi joku vinkki kun itsellänikin pieni haju..
- Anonyymi
Anna oma vinkkisi ?
En ala täällä kertomaan yrityksiä nimeltä.
Sen verran viisastuneena ,otan itse "urakat" firmoilta joilla on ollut toimintaa ja nimeä ennen liiviukkoja. - Anonyymi
Ei kai kukaan pyytänyt nimiä laittamaan. Vihjekin kiinnostaisi. Minä kyllä tunnistan jokaisen pienimmästäkin. Mutta aloitetaan sitten. Sanotaan vaikka Utra.
- Anonyymi
Fever on elämämkoululaisten paari.
- Anonyymi
Olisi aika perustaa Huumeenvastustusyhdistys.
Ei huumetta voi yksin kitkeä pois, mutta kun olisi yhdistys, niin yhdessä voisi.
Kuka laittaa alulle? - Anonyymi
Juokaa kahvia. Se on hyvää.
- Anonyymi
Kuulostaa vahvasti uskotopiirien tai muiden sellaisten tarinoilta. Kuka tahansa voi mollata kaupunkia ja väittää, että hänelle tultiin olevinaan tarjoamaan aineita.
Paskaa voi puhua kuka vaan täällä ja mistä vain. - Anonyymi
Nykyisin huumeita myydään netissä ja ne ovat kaikkien saatavilla. Ei tarvitse tuntea ketään. Voi joko laudalta etsiä myyjän f2f huumekauppaan ja puhelimen sovelluksella tilata diileri vaikka pihalle. Jos taas on aikaa odottaa 3 päivää niin netistä tilaamalla posteljooni tuo huumeet ihan ovelle asti. Ennen sinun täytyi tuntea joku, nyt puhelin sovellus riittää.Huumeita myydään niin kauan kuin on kysyntää. Siksi kaikki huumeet pitäisi laillistaa.
Huumekauppa nosta kansan talaoutta ja kun noita huumemarkkinoita yleensäkin seuraa, tuntuu siltä, että se on kasvava globaalisti yleisesti hyväksytty rahantekoväline, jota näön vuoksi ollaan siellä täällä kitkemässä.
Eiköpä tuo liene kohta pörssissä noteerattu ja erinomainen sijoituskohde.
Mutta niinhän on hyväksytty välimeren ihmiskauppakin ja sitä tuetaan kaikin keinoin puhumattakaan korruptiosta, josta meillä nimitystä maan tapa käytetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?751438Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,13967Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79892Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.90838Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51704- 53664
Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51621Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot134618Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs47613- 70576