Titanium on hoivarahotusyhtiö joiden asiakkaat ei lopu kesken vaikka maailmanpoliisi Trump sanoisi mitä hyvänsä osakekurssien keinuessa tai vaikka mikä romahdus tulisi Kiinassa. Ensivuonna alkava osakekurssien romahtaminen ei tule suuremmin heilauttamaan Titaniumia. Eläkeläisiä on ja tulee olemaan seuraavat 20-30v. suurten ikäluokkien jäädessä hoitoon kokoajan kohoavasti. Tilanne on hyvä, valtio maksaa eläkkeet niinkuin tähänkin asti. Hyvissä rahakkaissa viroissa olleet ovat maksukykyisimpiä.
Tämän lisäksi Titaniumilla on hyvä asema, kilpailijoita on vähän ja kermat on kuorittu jo päältä. Nyt paikkailevat sieltä täältä mihin ei olisi kannattanut niin nopeasti investoida. Sen lisäksi hyvin moni omistaja itse käyttää omistusoikeuden hyväkseen siirtyessään vaivaistaloistaan petiin.
Maahanmuuton ansiosta Suomi saa lisää maksettavaa, joka ruokkii tietysti pörssiyhtiön asiakkuuksia. Huono hoito saa kilpailijan aikaa myöden.
Yhtiö on tuplannut voittonsa 2017->2018 sivu17
https://ml-eu.globenewswire.com/Resource/Download/2a9d8d06-6668-4510-a1fd-486a0dfee125
Maksanut esim. vuoden aikana 12% osingon, tasan vuosi sitten kun ostin sekä nostanut osakkeen arvon tänä aikana 25%. Odotettavissa on kasvua ja lisää tuloja, osinko oli erittäin hyvä. Mikään ei taseessa tai muuallakaan viittaa huonoihin ennusteisiin.
https://shareville-media.s3.amazonaws.com/streams/1563177138-image
T. vinkkivinkki
Miksi Titaniumiin kannattaa sijoittaa
Anonyymi
5
3955
Vastaukset
- Anonyymi
johan vitsin murjaisit....taantuman iskeytyessä ei sästy yksikään...kulta voi olla vahvana mutta kyllä se vaan tasaisen varmasti titanium sukeltaa siinä kuin muutkin...voisin kanssasi vaikka pikku betsin pistää asiasta :)
- Anonyymi
Titaniumiin en todella laittaisi rahojani, myy olisi neuvoni.
- Anonyymi
Myy Titanium.
- Anonyymi
Sijoittaako kukaan näihin kiinteistösijoitusrahastoihin? Syökö kulut voitot vai miten näette asian. Itsellä muutama vuokra-asunto joten mietin jos lisä sijoituskohteena nämä voisivat toimia. Olisi kiinnostava tietää.
- Anonyymi00005
Titanium rahastoista ei tair rahojas pois saara!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837