Titanium on hoivarahotusyhtiö joiden asiakkaat ei lopu kesken vaikka maailmanpoliisi Trump sanoisi mitä hyvänsä osakekurssien keinuessa tai vaikka mikä romahdus tulisi Kiinassa. Ensivuonna alkava osakekurssien romahtaminen ei tule suuremmin heilauttamaan Titaniumia. Eläkeläisiä on ja tulee olemaan seuraavat 20-30v. suurten ikäluokkien jäädessä hoitoon kokoajan kohoavasti. Tilanne on hyvä, valtio maksaa eläkkeet niinkuin tähänkin asti. Hyvissä rahakkaissa viroissa olleet ovat maksukykyisimpiä.
Tämän lisäksi Titaniumilla on hyvä asema, kilpailijoita on vähän ja kermat on kuorittu jo päältä. Nyt paikkailevat sieltä täältä mihin ei olisi kannattanut niin nopeasti investoida. Sen lisäksi hyvin moni omistaja itse käyttää omistusoikeuden hyväkseen siirtyessään vaivaistaloistaan petiin.
Maahanmuuton ansiosta Suomi saa lisää maksettavaa, joka ruokkii tietysti pörssiyhtiön asiakkuuksia. Huono hoito saa kilpailijan aikaa myöden.
Yhtiö on tuplannut voittonsa 2017->2018 sivu17
https://ml-eu.globenewswire.com/Resource/Download/2a9d8d06-6668-4510-a1fd-486a0dfee125
Maksanut esim. vuoden aikana 12% osingon, tasan vuosi sitten kun ostin sekä nostanut osakkeen arvon tänä aikana 25%. Odotettavissa on kasvua ja lisää tuloja, osinko oli erittäin hyvä. Mikään ei taseessa tai muuallakaan viittaa huonoihin ennusteisiin.
https://shareville-media.s3.amazonaws.com/streams/1563177138-image
T. vinkkivinkki
Miksi Titaniumiin kannattaa sijoittaa
Anonyymi
4
3818
Vastaukset
- Anonyymi
johan vitsin murjaisit....taantuman iskeytyessä ei sästy yksikään...kulta voi olla vahvana mutta kyllä se vaan tasaisen varmasti titanium sukeltaa siinä kuin muutkin...voisin kanssasi vaikka pikku betsin pistää asiasta :)
- Anonyymi
Titaniumiin en todella laittaisi rahojani, myy olisi neuvoni.
- Anonyymi
Myy Titanium.
- Anonyymi
Sijoittaako kukaan näihin kiinteistösijoitusrahastoihin? Syökö kulut voitot vai miten näette asian. Itsellä muutama vuokra-asunto joten mietin jos lisä sijoituskohteena nämä voisivat toimia. Olisi kiinnostava tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit365264Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994531Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1423019Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112510Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182048Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459