Onko tietoa Keuruun R rallin reitistä 17.8.2019?
Keuruu ralli 2019
43
245
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin jukojärvellä ajellaan.
www.keuruu.fi/ptk/cgi/DREQUEST.PHP?page...id=201920103
Tuolla tietoa reitistä, tosin karttaa ei löydy.- Anonyymi
Ei aukene tuo linkki ollenkaan.
Anonyymi kirjoitti:
Ei aukene tuo linkki ollenkaan.
Jos linkki ei aukee, niin Keuruun kaupungin nettisivu, ja sieltä etsii kuulutukset. Sieltä tuon löysin.
- Anonyymi
Laittakaa sisä suomen kirjaamolle (poliisi) sähköpostia niin ne antaa teille reitin.
- Anonyymi
Tukat punotti joittenkin mopon romujen kanssa tb.llä
Pitkät tukat on jeejee..- Anonyymi
Keuruun sivuilta löytyu
- Anonyymi
Taitaa nelonen olla vaan uutta. Muut ajettu ennenkin.
- Anonyymi
Onha tuo nelonenki ajettu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onha tuo nelonenki ajettu
No sittenhän uutta osuutta ei jää kuin kakkosen alkuun ja loppuun! Nyt voi todellakin jättää liinat kotiin.
- Anonyymi
Ek2 ajettu läpi ei varmaankaan runkia siellä. Vinkkejä missä liinalle tarvetta?
Eikö tämä ralli halua ollenkaan katsojia, ainakaan maksavia sellaisia? Mistään ei löydy tietoa rallipakettien (karttojen) myyntipaikoista, eikä oikein mitään muutakaan tietoa. Ei oo nettisivuja, facesivut on, mutta ei sieltäkään löydy tietoa ostettavista rallipaketista? Tietääkä joku??
Ek1: vanhan varuskunnan alueen perinteiset hiekkatiet.
Ek2: Harmaakorventie, Jukojärventie, Urrilantie.
Ek3: Lautaperäntie, Virkalahdentie, Männiköntie.
Ek4: Virkalahdentie, Hirvontie.
Ek5: Sprintin kanssa sama reitti keuruulla.- Anonyymi
Mihin Harri tarttee aina näitä tietoja? Moni muu löytää kyllä ilman tyhmiä kysymyksiä pelipaikoille mutta Harrilta se ei vaan onnistu?
Kiitos anonyymille asiattomasta ja tyhmästä kommentista. Toivottavasti täältä pian taas poistetaan nuo tarpeettomat viestiketjut.
- Anonyymi
Harri63 kirjoitti:
Kiitos anonyymille asiattomasta ja tyhmästä kommentista. Toivottavasti täältä pian taas poistetaan nuo tarpeettomat viestiketjut.
Miten asiaton viesti? Anonyymi vain ihmettelee ihmisten avuttomuutta,kaikki pitää tarjottimella tuoda nenän eteen näille nykynuorille
Kiva kuulla, että olenkin vielä ihan nuori ja avuton. Olen sentään 56 v. Ja mitä tulee tarjottimella eteen tuomiseen, niin uskallan olla eri mieltä. Olen sentään aika paljon nähnyt vaivaa tämänkin rallin eteen, enkä ole täällä kysellyt mitään runkipaikkoja, vaan rallipakettien myyntiä ja aikatauluja. Mikä on tämän palstan tarkoitus, jos täällä ei suvaita asiallista keskustelua. Jotkut vaan saa nautinnon siitä, että voi toisille anonyymisti vittuilla. Se on lapsellista aikuisilta ihmisiltä. Silloin kannattaa pysyä täältä poissa. Ei se ole sinulta anonyymiltä mitään pois, jos kaukaa rallia katsomaan tuleva kyselee tietoja, joita ei netin avulla ole mistään löytynyt. Ei kaikilla ole yhteyksiä henkilöihin, joilta saa "sisäpiiritietoa".
Nyt tuli tieto rallimiehien facesivuille karttojen myyntipaikosta. Aikataulu julkaistaan perjantaina Ajaksin sivuilla.
- Anonyymi
Onko tietoa onko Ek2 lähtö Harmaakorventiellä vai maali? Jos maali niin sama paikka kuin 2015 voisi toimia?
- Anonyymi
KIITOS sinun, ei ainakaan enää toimi
- Anonyymi
Lähtö
- Anonyymi
lähtö on
- Anonyymi
onkos moni käyny jo pätkät ajamassa läpi? ei mahottomasti runkipaikkoja oo
- Anonyymi
hinkattu on mutta ei huudella.
- Anonyymi
kateelliset toppahousut
- Anonyymi
tutulla taktiikalla. etsi aamulla kaljahattu ja seuraa sitä päivä. varmasti kolisee
- Anonyymi
Kyllähän sieltä varma paikka löyty. Liinalle tarvetta varmasti, ja käveltävääkää ei kerry kilometriä enempää.
- Anonyymi
Mikä ek on tämän kisan paikka missä liina kireänä?
- Anonyymi
ek 1
- Anonyymi
ek 3
- Anonyymi
ek 4 muuntaja
- Anonyymi
Ek 2 lähdön takavinkkeli.., ja siitä parisataa metriä linjavikanen oikee vasen..
- Anonyymi
No nyt on tainnut ennakko suhaajat ajella ihan omia reittejään. Tai no voihan risteyskin olla jollekin ihan hyvä paikka.
- Anonyymi
Lisäksi ek5 parakin kierto on tosi paha.
- Anonyymi
kolmosen alun valtionmerkkimutkassa kolisee..
- Anonyymi
Mut nelosella o makkarakioski
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kolmosen alun valtionmerkkimutkassa kolisee..
Ei toimi....
- Anonyymi
muuten ois toiminu mutta järjestejä laitto siimaohjurin siihen..
- Anonyymi
Missä on 2 lähtö?
- Anonyymi
Taitaa kartassa lukee rämpsynperä tai jotain sinnepäin.
- Anonyymi
Ei oikein sovi aikaisempiin keskusteluihin.
- Anonyymi
Lonkkuhattu jäi melkee se sinisen auton alle, lähellä oli että se mylvinen ois loppunu.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142029Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631405Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1021379Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681225Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52996- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334950Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42917