Pikku-Kalle uskonto tunnilla kuunteli opettajan opetusta, mies sanoi Jeesukselle katso miksi vaikeilla poluilla kulkiessani on vain yhdet jäljet. Jeesus vastasi miehelle sanoen, koska minä kannoin sinua vaikeissa kohdissa kulkiessamme. Tämä jäi kaivelemaan Pikku-Kallea vuosiksi kunnes Pikku-Kallesta tuli aikuinen jolla oli silmittömästi pankille velkaa. Eräänä päivänä Pikku-Kallen mennessä pankkiin johtajan luo velka asioistaan juttusille, siellä pankissa tämä johtaja kysyi, millä pystyt maksamaan tämän suuruisen velkasi työttömänä pankille takaisin. Pikku-Kalle sanoi tyynesti, Jeesus maksaa.
Pikku-Kalle uskonto tunnilla
Anonyymi
1
362
Vastaukset
- Anonyymi
No ei naurata yhtään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843232
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1771220Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817