Onko kellään tietoa, kuinka kauan kestää opiskelu amk-agrologiksi, mikäli alla on jo valmiina amk-insinöörin tutkinto tietotekniikassa? Eli paljonko aikaisemmista opinnoista saa siirrettyä agrologin tutkintoon? Ilmeisesti ainakin kaikki perusopinnot matematiikassa jne.
Kiitos paljon vastauksista jo etukäteen!
AMK-agrologi - aikuiskoulutus
4
755
Vastaukset
- ...
Uskoisin, että ei paljon muuta kuin perusopinnot, mutta riippuu varmaan koulusta, saako esim. vapaa valintaisia ovareita hyväksiluetuksi. Mutta mitäpä hyötyä uskot siulla olevan tuosta tutkinnosta agrologiopinnoissa?
- Kiinnostunut asiasta
Mitäkö hyötyä? No, atk-alalla ei ole tällä hetkellä töitä tarjolla, ja suunnitelmissa olisi aloittaa sittenkin kotitilan jatkaminen, ainakin "sivupisneksenä".
- Hansulii
Kiinnostunut asiasta kirjoitti:
Mitäkö hyötyä? No, atk-alalla ei ole tällä hetkellä töitä tarjolla, ja suunnitelmissa olisi aloittaa sittenkin kotitilan jatkaminen, ainakin "sivupisneksenä".
Eipä kai mistää koulutuksesta ole missään vaiheessa ainakaan mitään haittaa. Päin vastoin tietotekniikkahan liittyy nykyään ainakin jollain tavoin joka alaan.
- AMKlogisti
Hansulii kirjoitti:
Eipä kai mistää koulutuksesta ole missään vaiheessa ainakaan mitään haittaa. Päin vastoin tietotekniikkahan liittyy nykyään ainakin jollain tavoin joka alaan.
AMK-logi 160 ov:ta, min 4 vuotta. VOit saada tutkinnon 3-vuodessa. Paljon riippuu kurssien järjestämisestä, jos haluat etuajassa suoriutua, joudut hyppiä vanhempien vuosikurssien lukkarin mukaan.
Agrologeja valmistuu ihan liikaa nykyään, jota ihmettelen.Todella Heikko Palkka, opintomäärään nähden (160 ov:ta)Keskimäärin maaseutukeskuksissa logi tienaa n. 1900/kk Maxmi voi olla jopa hieman yli 2000 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2077246- 522794
- 1882261
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101633Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1481609Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke191277- 741200
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381143Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241107Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501019