Kannattaako ryhtyä äitipuoleksi

Anonyymi

jos on työtön eikä tienaa omia rahoja. Pystyykö mies elättämään kaikki, uuden vaimon, hänen lapset, omat lapet ja itsensä? Ajattelin vaan kun ei aikonut mennä töihin kun läysin miehen joka on töissä? Olen aina haaveillut kotiäidin työstä jossa olisi paljon lapsia, nyt olisi ja voisin toteuttaa äitihaavettani.
Kuinka paljon voin määrätä miehen lapsia ja kouluttaa heitä ja ohjata heidän äitiään? Jos olen se pää äiti tässä sakissa niin eikä mulla ole kaikki oikeudet hoitaa mhyös lasten asioita? Voiko exä kiusaaja hankaloittaa perhettämme omilla tempauksillaan?
En tykkää ettämuut ohjailevat minun toimiani, koska katson että minä olen parmpi ohjailemaan muita, koska tykkään pomottaa.

2

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellainen ihminen joka ei tee työtä ei sitten syömänkään pidä. Opettele elämään syömättä, niin sitten voit olla tekemättä työtä.

      Kotityöt eivät ole oikeita töitä. Siitä ei makseta palkkaa. Suomessa naiset käyvät töissä. Jos olet mamu, saatat luulla, että voit vain piereskellä kotona ja joku tuo ruokaa eteen.

      Suomessa molemmat vanhemmat käyvät töissä ja molemmat myös osallistuvat lasten kasvatukseen ja kotitöihin. Tästä meillä onkin pitkät perinteet. Tiesitkö että sota-aikana, kun miehet olivat rintamalla, suomalaiset naiset tekivät lasten kanssa maatyöt, kävivät tehdastöissä ja jotkut ehtivät vielä lotiksi rintamallekin? Tiedä sitten kummissa hommissa pääsi helpommalla lottana vaiko raatamalla kovissa maatöissä. No joka tapauksessa lotat saavat nyt sotaveteraanietuja, mutta ne kotona ja tehtaissa raataneet eivät saa mitään.

      No tasan eivät mene tässä maailmassa tikkunekut. Tuollainen aivoton yksilö kuin sinä ei olisi tarvinnut edes syntyä tähän maailmaan. Ihan turha hemmo olet.

    • Anonyymi

      Heh, ei niin ääliöö miestä löydy, joka alkais sua ja kakaralaumaasi elättään, pitikö niitä kakaroita joka miehelle tehdä, jollei niitä pysty elättämään, ja tietty ne isätkin täysiä luusereita, juoppoja työnvieroksujia, niin kun sinäkin.
      Suosittelen näin aluksi sulle peruskoulun loppuun suorittamista, että oppisit edes kirjoittamaan oikein.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      280
      1694
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      41
      1631
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      23
      1518
    4. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1316
    5. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1228
    6. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1067
    7. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      960
    8. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      925
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      911
    10. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      910
    Aihe