Hei.
Onko kenelläkään kokemuksia Paltamon vuokra-asunnoista/alueista? hyvät ja huonot puolet?
Paltamon asuinalueet?
5
1392
Vastaukset 5
- Anonyymi
Kaikkiin asuntoihin tulee ja menee vesi,ei tarvii kaivosta kantaa.Naapurit ei kyttää Paltamossa,ihan rauhassa saa torveilla.Kaikki alueet on yhtä hyviä asua.Varsinkin Kontiomäki on ykkös valinta jos paltamoon haluat.
- Anonyymi
Kuka ne Puutteenperän asunnot osti ja mitä tekee jatkossa. 7000 koko roska vai? Purkaako kaikki, antaako ilmaiseksi hakee lautaa ym tavaraa mitä kukin sattuis tartteen näpertelyihinsä?
- Anonyymi
Tuskin alueella on paljoa merkitystä. Enemmän sillä minkälaisen asunnot sattuu saamaan. Yksityisiltä voi löytyä hyvällä tuurilla siistejä asuntoja. Kunnan, eli Kiehisen asunnot taitaa olla valtaosaltaan ihan tai lähes alkuperäisessä kunnossa. Ne on toisaalta tosi helppoja valintoja asumiseen. Juuri mistään ei tarvi huolehtia ite. Kesällä leikataan nurmikot ja talvella tehhään lumityöt ulkopuolisin voimin.
- Anonyymi
Osa vanhoja huonokuntoisia lattiat narisee, olematon äänieristys.
- Anonyymi
jokainen voi halutessaan remonttia niihin tehdä ja vaikka pyytää, että saa asua jonkin ajan ilman. Niin on Sotkamossakin, kaveri teki remontin sinne ja muutti ja nyt asuu ilmaiseksi jonkin aikaa. Paltamossa ei vaan älytä näitä hommia. Pitäisi kaikki kantaa tarjottimella, ja silti kuollaan nälkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520