Paltamon asuinalueet?

Anonyymi

Hei.
Onko kenelläkään kokemuksia Paltamon vuokra-asunnoista/alueista? hyvät ja huonot puolet?

5

1295

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkiin asuntoihin tulee ja menee vesi,ei tarvii kaivosta kantaa.Naapurit ei kyttää Paltamossa,ihan rauhassa saa torveilla.Kaikki alueet on yhtä hyviä asua.Varsinkin Kontiomäki on ykkös valinta jos paltamoon haluat.

      • Anonyymi

        Kuka ne Puutteenperän asunnot osti ja mitä tekee jatkossa. 7000 koko roska vai? Purkaako kaikki, antaako ilmaiseksi hakee lautaa ym tavaraa mitä kukin sattuis tartteen näpertelyihinsä?


    • Anonyymi

      Tuskin alueella on paljoa merkitystä. Enemmän sillä minkälaisen asunnot sattuu saamaan. Yksityisiltä voi löytyä hyvällä tuurilla siistejä asuntoja. Kunnan, eli Kiehisen asunnot taitaa olla valtaosaltaan ihan tai lähes alkuperäisessä kunnossa. Ne on toisaalta tosi helppoja valintoja asumiseen. Juuri mistään ei tarvi huolehtia ite. Kesällä leikataan nurmikot ja talvella tehhään lumityöt ulkopuolisin voimin.

    • Anonyymi

      Osa vanhoja huonokuntoisia lattiat narisee, olematon äänieristys.

    • Anonyymi

      jokainen voi halutessaan remonttia niihin tehdä ja vaikka pyytää, että saa asua jonkin ajan ilman. Niin on Sotkamossakin, kaveri teki remontin sinne ja muutti ja nyt asuu ilmaiseksi jonkin aikaa. Paltamossa ei vaan älytä näitä hommia. Pitäisi kaikki kantaa tarjottimella, ja silti kuollaan nälkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2739
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2478
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2181
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2016
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      110
      1502
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1363
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1032
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      984
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      798
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      791
    Aihe