Näkemistä ja kokemista Pai:ssa

Nyt kun alle kaksi kuukautta aikaa seuraavaan Thaimaan reissuun (Autolla Pohjois-Thaimaassa naisystäväni kanssa), niin sen suunnittelu alkaa olemaan hyvässä vauhdissa.
Kolme yötä tulemme viettämään Pai:ssa, onko hyviä vinkkejä mitä kyseisessa paikassa ja sen lähialueilla kannattaisi tehdä ja nähdä?
Olen viimevuoden Mae Hong Son loop:n kierroksella yhden yön Pai:ssa yöpynyt, mutta siinä ajassa en juuri yhtään ehtinyt paikkaan/alueeseen tutustumaan.

6

181

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      2010, 44 ja Pak, missä tietämysvinkit?
      Muistaakseni 44 aijailikin Paista.

      • Anonyymi

        itsehän "asut" nurkilla, missä tietämysvinkit.?


    • Anonyymi

      Pai on mainio loma paikka.Jos haluaa nähdä kunnon hippejä.
      Joen toisella puolella löytyy monia baareja joista voi ostaa hippien suosikki sätkiä.
      Lisäksi sieltä löytyy metsästä hippi kommuuni jossa yöpyminen maksaa vain 60 bahtia.Ja poltettavaa löytyy sieltäkin kohtuu hintaan.
      Hippi kommuuni löytyy nimellä Valhalla.

      • Anonyymi

        Outoa, yhdyssanavikaisia kirjoittajia palsta täynnä...


    • Anonyymi

      Pai on hippien viimeinen tukikohta.Tosin massa turismi on ajanut hipit tois puol jokkee.

    • Nyt alkaa kolmas (ja viimeinen) päivä Pai:ssa olemaan kääntymässä iltaa kohden ja huomenna matka jatkuu eteenpäin.
      Vuosi sitten kun yhden yön vietin Pai:ssa (yksi yöpymis-etapeistani kun olin moottoripyörällä kiertämässä Mae Hong Song loop:in) niin paikka antoi ihan viehättävän kuvan itsestänsä, mutta nyt kolme päivää Pai:ssa ovat vain vahvistaneet kyseistä tunnetta. Erinomainen paikka rauhallisen loman viettoon, etenkin pariskunnille (kuten minä ja tuo kumppanini) joita Pai:ssa näkyi erittäin runsaasti ikäväliä 25-45v. ja liikkeellä on myös suhteellisen paljon naispareja/ryhmiä ja myös jonkin verran lapsiperheitä. Yksittäisten taikka isommissa ryhmissä liikkuvien miesten määrä turisteista silmiinpistävän pieni, kun vertaa mihin tahansa muuhun Thaimaassa käymään kohteeseen.
      Alueen ”aktiviteetit” liittyvät paljon luontoon ja luonnossa oleviin nähtävyyksiin sekä erilaisissa ravintoloissa syömiseen ja seurusteluun (sekä tietysti maltilliseen alkoholin käyttöön).
      Jos olet etsimässä ”villiä biletysmestaa”, taikka maksullista seksiseuraa, niin Pai ei ole sinun paikkasi, muille on erittäin suositeltava ja kokemisen arvoinen paikka joka kannattaa kokea vaikka onkin hieman hankalien kulkuyhteyksien takana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      59
      832
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      34
      795
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      756
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      92
      704
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      31
      622
    6. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      537
    7. 42
      519
    8. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      71
      516
    9. Lehtikankaan oppilas kuolema

      Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞
      Kajaani
      9
      512
    10. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      63
      509
    11. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      426
    12. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      24
      420
    13. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      57
      419
    14. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      36
      417
    15. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      23
      408
    16. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      104
      405
    17. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      72
      403
    18. 39
      403
    19. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      397
    20. Emme pääse koskaan

      Tästä. Sinä et suostu enkä minä suostu
      Ikävä
      38
      394
    Aihe