miten kissan voi "opettaa" tallikissaks? kannattaisko ottaa tyttö vai uros kissoja talliin? urokset taitaa vähän tehdä semmoisii retkiä??
tallikissa?
4
2477
Vastaukset
- provo
provo, ihan selvästi.
- sittenkään?
Kyllä meillä täällä maalla oikeasti tarvitaan tallikissoja. Se ei tarkoita, että olisivat milläänlailla heitteillä. Ovat vähän niinkuin töissä täysihoidolla.
Meillä ainakin kissat otetaan sisälle kylmimpinä aikoina ja kaikki terv.huoltojutut on kunnossa. (rokotukset, madotukset...)
Mieluummin laitan kissat talliin, kun levittelen hiirenmyrkkyjä.
- perustarpeet
Tallikissa on ihan okey, jos vaan huolehdit siitä, että pääsevät aina lämpimään halutessaan
ja tarjolla on aina vettä ja muutakin ruokaa, kuin vain hiiriä.
Myös madotukset ja rokotukset on huolehdittava tarkasti.
Kyllä kissa on helppo opettaa tallikissaksi, jos siellä on viihdykettä sekä kaikki perustarpeet hoidettuna. Leikkauttaa kannattaa ehdottomasti, koska et voi valvoa mahdollisia reissuja.- Muusa
Oikein! kisojen päästävä halutessaan myös sisälle lämpöiseen nukkumaan,sekä seurustelua ym. hoitoa Joka lähtöön,sit on kaikki OK
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4396224- 875510
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514517- 854047
- 544016
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33636SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933569Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1253303Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713271- 432319