miten kissan voi "opettaa" tallikissaks? kannattaisko ottaa tyttö vai uros kissoja talliin? urokset taitaa vähän tehdä semmoisii retkiä??
tallikissa?
4
2560
Vastaukset
- provo
provo, ihan selvästi.
- sittenkään?
Kyllä meillä täällä maalla oikeasti tarvitaan tallikissoja. Se ei tarkoita, että olisivat milläänlailla heitteillä. Ovat vähän niinkuin töissä täysihoidolla.
Meillä ainakin kissat otetaan sisälle kylmimpinä aikoina ja kaikki terv.huoltojutut on kunnossa. (rokotukset, madotukset...)
Mieluummin laitan kissat talliin, kun levittelen hiirenmyrkkyjä.
- perustarpeet
Tallikissa on ihan okey, jos vaan huolehdit siitä, että pääsevät aina lämpimään halutessaan
ja tarjolla on aina vettä ja muutakin ruokaa, kuin vain hiiriä.
Myös madotukset ja rokotukset on huolehdittava tarkasti.
Kyllä kissa on helppo opettaa tallikissaksi, jos siellä on viihdykettä sekä kaikki perustarpeet hoidettuna. Leikkauttaa kannattaa ehdottomasti, koska et voi valvoa mahdollisia reissuja.- Muusa
Oikein! kisojen päästävä halutessaan myös sisälle lämpöiseen nukkumaan,sekä seurustelua ym. hoitoa Joka lähtöön,sit on kaikki OK
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1094485Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka553306- 841093
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552919Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma82788- 57759
- 168759
Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek138730Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois195728Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.
Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/188695