astra -97

oli tossa toinen katsastus astrassa ja taas jäi kiinni jarruista niinkuin ekassa katastuksessakin. Levyt takana tälläkertaa ruosteessa muuten pito oli ok. Pitää vaihtaa ne. Liikaa liikkuvia osia... mix yleensä pitää olla käpär sit viel erikseen rummulla?
Kommentteja, kohtalotovereita, neuvoja...
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oletkohan käyttänyt jarruja liian "kevytkenkäisesti",sillä levyt(ja jarrusylinterit) pysyvät hyvässä kunnossa,jos vaan jarruttaa reilusti-tietysti ABS:in kanssa auto pysähtyy kevyemmälläkin kaytöllä,mutta... Kässäri omana rumpujarrunaan takalaikan sisällä on toimiva systeemi:käytössä esim.mersu&volvo. Mulla astra gsi16V ABS ja jarrut rokkaa mainiosti...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mr kirjoitti:

oli tossa toinen katsastus astrassa ja taas jäi kiinni jarruista niinkuin ekassa katastuksessakin. Levyt takana tälläkertaa ruosteessa muuten pito oli ok. Pitää vaihtaa ne. Liikaa liikkuvia osia... mix yleensä pitää olla käpär sit viel erikseen rummulla?
Kommentteja, kohtalotovereita, neuvoja...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu